Başbakan Erdoğan Elazığ'da

Başbakan Erdoğan Elazığ'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elazığ İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitinge katıldı.

Başbakan Erdoğan Elazığ'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elazığ İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitinge katıldı. Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı mitinge 40 bin kişi katıldı. Hava sıcaklığı nedeniyle fenalık geçirenlere hazır bekleyen sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı mitingde, 5 binin üzerinde pet şişerlerle su dağıtıldı. Bingöl'den özel helikopteriyle Elazığ'a gelen Erdoğan'ın mitingi, 2. 5 saatlik gecikmeyle başladı. Erdoğan'ın Elazığlılara seslendiği miting alanına, üzerinde Adnan Menderes, Turgut Özel ve Erdoğan'ın resimlerinin bulunduğu "Dedelerimiz Menderes ile, babalarımız Özalla, biz Erdoğan'la yürüyüyoruz" yazılı afiş ile "Lamı Cimi Yok 5-0 Olacak Elazığ Kazancak' yazılı parkartlar asıldı. Erdoğan'ı taşıyan helikopter şehir stadyumuna inmeden önce, miting alanı tur attı. Bu arada kalabalık arasında bulunanlardan bazıları, mitingin geçikmesini protesto etti.

Eşi Emine Erdoğan ile birlikte mitinge katılanları selemlayan Erdoğan, 'Gakkoşlar' diyerek selamladığı kalabalığa "Hakkınızı helal edin, geçiktim" dedi. Elazığ'da yaşayan Tuncelilileri de unutmayan Erdoğan Çemişgezek ve Pertekli kardeşlerini de selamladığını söyledi. Elazığ'ı 'şarkın efsanevi şehri, doğunun incisi' olarak tanımlayan Erdoğan, geçtiğimiz yıl 22 Mart'ta hayatını kaybeden Elazığ milletvekili Hamza Yanılmaz'ı da rahmetle andığını söyledi.

'CHP, MHP, BDP'Yİ ULUSLARARASI ÇETELER YÖNLENDİRİYOR'

Bank Asya ligine çıkan Elazığspor'u da teprik eden Erdoğan şöyle dedi: "Elazığ'a bir kez daha içimizi dökmeye, derdimizi dökmeye geldik. Bizim Allah'tan başka, milleten başka dert ortağımız yok. Bizim şikayet mercihimiz sizsiniz, biz sevinicimizi de neşemizi de sizlerle paylaşırız. Biz gidip çetelere dert yanmayız. Biz gidip hukuk dışı odaklara, karanlık odakların duvarlarında ağlamayız. Biz uluslararası çetelerin, küresel çetelerin kapısına gidip oralardan oy dilenmeyiz. Çünkü biz milletiz. Milletin ta kendisiyiz. Biz sizinle bu yola çıktık. Ancak ve ancak millettle yürürüz. Bizim kilimimizi millet dokudu, siz dokunuduz. Bizim hamurumuzu millet yorgurdu, siz yorğurdunuz. CHP, MHP BDP'yi ulusalcı ve uluslararası çeteler yönlerdirirken Ak Parti'yi millet biçimlendirdi. Rotayı, istikameti siz çizdiniz. Dikkatinizi çekiyorum. Sizin Allahınıza gurban. "

HİZMET VE ESER ÜRETENE DESTEK VERİN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'a 8'inci gelişi olduğunu hatırlattı. MHP Genel Başkanı'nın kaç defa geldiğini soran Erdoğan, "Acaba buranın yollarını bilir mi? Ah benim Gakgoşlarım MHP'ye 12 Haziran da ders vermeye var mısınız? Çok çalışacağız. 5-0 alırmıyız yine? Sizin dilinize, elinize, yüreğinize sağlık" sözlerine karşılık, kalabalık 'beş, beş' diyerek tempo tuttu. Hizmet ve eser siyaseti üreten partilere destek vermelerini isteyen Başbakan Erdoğan, Elazığ depremini hatırlattı. Erdoğan, "Depremin hemen ardından buraya kim damladı. Söz verdiğimiz gibi anında bütün o binaları diktik mi. Döşedik mi. Neden? Biz size sevdalıyız be. Biz size aşığız aşığız. Biz dertliyiz dertli. Farkımız bu. Çünkü biz sizi allah için seviyoruz" diye konuştu.

'İLLEGAL ÖRGÜTLELE AYNI HİZADA BULUŞTULAR'

CHP, MHP ve BDP'ye sert sözlerle yüklenen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şimdi bakın sevgili kardeşlerim. 12 Eylül halk oylamasında bir araya gelemeyen, gelemeyecek partilar bir araya geldiler. Legal, illegal örgüterle aynı hizada buluştular. Milletimiz bu ittifaka gereken cevabı verdi. Elazığ ne dedi? Yüzde 82 ile 'evet' dedi. Peki benim Elazığ'ım 12 Haziran'da aynı şeye var mı? Size can kurban. Bu statüko partileri sandıktan çıkan o sonucu hala okuyamadılar. Hala anlamadılar. 12 Haziran öncesinde, şimdi yine ittifak kurdular. Orcik gibi bu statüko partileri yan yana dizildiler. Biz ittifaktan bahsedince birileri ciddi şekilde rahatsız oluyor. CHP, MHP ve BDP 'ne alakası var' diyorlar. Hakkari mitinginde BDP'lilerin elinde ne vardı? CHP bayrağı. Bir tane Türk Bayrağı verebildiler mi eline. Kılıçdaroğlu ne diyor 'şartlar iyi' diyor. Peki Bahçeli'nin sesi çıktı mı? Çıkmadı. "

'AK PARTİ'YE KAĞITTAN KAPLAN, BDP'YE KUZU'

CHP'nin en büyük acıları yaşattığını savunan Erdoğan, BDP Elazığ il Başkanı ile Siirt Bağımsız milletvekili adayı Gültan Kışanak arasında geçen telefon görüşmesinin internete düştüğünü hatırlatan Erdoğan şöyle konuştu: "Bakın ne enterasan yav. Bu nasıl bir iş birliği, bu nasıl muhhabet sayın Bahçeli? Bu nasıl bir tezgah. Hani ya siz milliyetçiydiniz. Hani nerde kaldı milliyetçiliğiniz. Böyle ilkesizliklik, tutarsızlık, samimiyetsizlik olur mu? Ne olacak Apo'yu ipten bunlar kurtarmadı mı? O zaman idam vardı bu ülküde. Ecevit, Bahçeli, Yılmaz altına imzayı koydular idamını ertelemek suretiyle kurtardırlar. MHP Genel Başkanı Diyarbakır'a gitti. Açık söylüyorum çok sevindim. Sivas'ın ötesine geçmesini er geç sağladık. Fakat sayın Bahçeli neden BDP'ye tek kelime söylemeyedi. AK Parti'ye karşı kağıttan kaplan, kesiliyor. BDP'ye karşı neden böyle kuzu oluyorsun? CHP'nin BDP ile yaptığı Hakkari mitingine, iş birliğine, özerklik vaadine neden çıtın çıkmıyor. Bu bir tezgah. Kim var? Bu tezgahın içinde CHP, MH, BDP var Başka kim var? İllegal örgütler. Emekli emekli siyasetçiler, iş adamları. Başka o malum medya kuruluşları. Bazı malum uluslar arası medya kuruluşları var. Ama bu tezgahın karşısında Ak Parti var. Millet var. Eyvelallah bu oylunu millet bozacak. Satatüko partilerinden bu ülkeye hiç bir fayda gelmedi, gelmeyecek. Onun için sizden çok daha güçlü bir evet bekliyorum. Bizim güç kaybetmeye tahamülümüz yok. Daha güçlenerek gelmemiz lazım dimi. "

Kaynak: DHA