Başbakan Erdoğan, Dipkarpaz'da Okul Açılışına Katıldı

Başbakan Erdoğan, Dipkarpaz'da Okul Açılışına Katıldı

Kktc'de Bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazimağusa'daki Programının Ardından Dipkarpaz'a Giderek Ortaokul Açılışına Katıldı.

Başbakan Erdoğan, Dipkarpaz'da Okul Açılışına Katıldı

KKTC`de bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazimağusa`daki programının ardından Dipkarpaz`a giderek ortaokul açılışına katıldı.

KKTC başbakanı Ferdi Sabit Soyer ile Kültür ve Milli Eğitim Bakanı Canan Öztoprak`ın da katıldığı törende konuşan Erdoğan, hükümeti hakkında `Kıbrıs`ı yalnız bırakırlar mı?` şeklinde spekülasyonlar yapıldığını belirterek, ¨Böyle bir soru işareti kafanızda uyanmasın. Biz dertli insanlarız. Biz Türk kardeşlerimizi asla yalnız koymayız. Her zaman yanınızda olacağız. Yanınızdayız, sizlerle beraber aydınlık yarınlara yürüyeceğiz¨ dedi. Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`nın borularla KIbrıs`a su ulaştırılması projesini anlattı. Türkiye`de 10 bin dolar olan kişi başına düşen milli gelirin 15 bin dolara yükseltilmesinin hedeflendiğini söyleyen Erdoğan, halkın açtığı ¨Dipkarpaz`a üniversite istiyoruz¨ pankartını görünce ise herşeyin bir anda olmayacağını belirterek, önce alt ve üst yapının yapılması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: DHA