Başbakan Erdoğan'dan Orgeneral Büyükanıt'a Başsağlığı Telgrafı

Başbakan Erdoğan'dan Orgeneral Büyükanıt'a Başsağlığı Telgrafı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'ta Görev Yapan Askeri Birliğe Teröristler Tarafından Düzenlenen Saldırı Sonucu 13 Askerin Şehit Edilmesi ile İlgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a Başsağlığı Telgrafı Gönderdi.

Başbakan Erdoğan'dan Orgeneral Büyükanıt'a Başsağlığı Telgrafı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'ta görev yapan askeri birliğe teröristler tarafından düzenlenen saldırı sonucu 13 askerin şehit edilmesi ile ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a başsağlığı telgrafı gönderdi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan'ın "Şırnak'ta görev yapan bir birliğimize teröristler tarafından düzenlenen saldırı sonucu 13 Silahlı Kuvvetler mensubumuzun şehit edilmesinden dolayı derin üzüntü duydum. Acımız ne kadar büyük olsa da, Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik bu tür saldırılar, terörle mücadeledeki azim ve kararlılığımızı daha da artırmaktadır. Devletimiz ve milletimiz, teröre karşı her türlü fedekarlıkla

büyük bir mücadele yürüten güvenlik kuvvetlerimize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm varlığıyla destek olmaya devam edecektir. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı dilerim" ifadelerini kullandığı kaydedildi.

(ÖY-OK-Y)