Başbakan Erdoğan'dan Orgeneral Büyükanıt'a Başsağlığı

Başbakan Erdoğan'dan Orgeneral Büyükanıt'a Başsağlığı

Başbakan Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Köyü Yakınlarında Bir Binbaşı'nın Şehit Olması ve İki Askerin Yaralanması Nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'a Telgraf Göndererek Başsağlığı ve Acil Şifa Diledi.

Başbakan Erdoğan'dan Orgeneral Büyükanıt'a Başsağlığı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Köyü yakınlarında uzaktan kumandalı plastik patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, bir binbaşının şehit olması ve iki askerin yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a başsağlığı ve acil şifa dileğinde bulunduğu bir telgrafı gönderdi.

Başbakan Erdoğan'ın telgrafı şöyle:

"Dağlıca Köyü yakınlarında hain bir terörist eylem sonucu birlik ve bütünlüğümüz için kahramanca mücadele veren bir Binbaşımızın şehit olmasından ve iki askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum.

Bölücü terörün hain saldırılar, milletimizin birlik ve bütünlüğünü asla sarsamayacak, mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Aziz şehidimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar temenni eder, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı dilerim."(ANKA)