Başbakan Erdoğan'dan Kadir Has'ın Vefatına İlişkin Açıklama

Başbakan Erdoğan'dan Kadir Has'ın Vefatına İlişkin Açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ünlü İşadamı Kadir Has'ın Ölümüne İlişkin, "Üzüntümüz Büyük, Kendisine Tanrı'dan Rahmet Diliyorum" Dedi.

Başbakan Erdoğan'dan Kadir Has'ın Vefatına İlişkin Açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ünlü işadamı Kadir Has'ın ölümüne ilişkin, "Üzüntümüz büyük, kendisine Tanrı'dan rahmet diliyorum" dedi.

Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, ünlü işadamı Kadir Has'ın ölümüne ilişkin, "Kadir beyle ilgili olarak, tabii herşeyden önce gerçekten üzüntümüz büyük. Ben kendisine Tanrı'dan rahmet diliyorum. Herşeyden önce özellikle iktidarımız döneminde eğitim kurumlarına vermiş olduğu destekler ve ülkemizin değişik yörelerindeki eğitim kampanyalarına vermiş olduğu desteklerle bir hayırsever olarak münasebetlerimizde temayüzümüz olan bir insan. Geçmiş itibariyle de bir işadamı ve nihayetinde devlet üstün hizmet madalyası almış bir büyüğümüzdür. Ve tabii haberi aldığımızda her canlı için, her insan için mukadder olan ölüm, Kadir beyi de böylece yakalamış oldu. Ben, ailesine yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

'Ailesini ziyaret edecek misiniz?' sorusuna ise Erdoğan, "Ben ailesini telefonla aradım. Müsait olursam cenazesine gitmek istiyorum. Ayrıca eşim de yarın evlerine gitmek istiyor" diye cevap verdi.

Erdoğan, açıklamasının ardından beraberindeki heyetle birlikte havalimanından ayrıldı.

(TC-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA