Başbakan Erdoğan'dan Hakkari'deki Terör Saldırısı ile İlgili Açıklama

Başbakan Erdoğan'dan Hakkari'deki Terör Saldırısı ile İlgili Açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Köyü Yakınlarında Terör Örgütü Üyelerince Uzaktan Kumandalı Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi Sonucu 1 Binbaşının Şehit Olması ve 2 Askerin Yaralanması Dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a Başsağlığı ve Acil Şifa Telgrafı Gönderdi.

Başbakan Erdoğan'dan Hakkari'deki Terör Saldırısı ile İlgili Açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Köyü yakınlarında terör örgütü üyelerince uzaktan kumandalı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 binbaşının şehit olması ve 2 askerin yaralanması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a başsağlığı ve acil şifa telgrafı gönderdi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan'ın telgrafı şöyle:

"Dağlıca Köyü yakınlarında hain bir terörist eylem sonucu birlik ve bütünlüğümüz için kahramanca mücadele veren bir binbaşımızın şehit olmasından ve 2 askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum. Bölücü terörün hain saldırıları, milletimizin birlik ve bütünlüğünü asla sarsmayacak, mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir. Aziz şehidimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar temenni eder, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı dilerim."

(TB-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA