Başbakan Erdoğan'dan DTP'ye: "Korkunun Ecele Faydası Yoktur" (1)

Başbakan Erdoğan'dan DTP'ye: "Korkunun Ecele Faydası Yoktur" (1)

Başbakan Erdoğan, "Terör Örgütü İçin 'Bir Siyasi Örgütlenmedir' Diyen Zihniyet Bu Çatı Altında Acaba Ne İş Görüyor? Madem Ki Bir Siyasi Örgütlenmeydi, Size Ne Gerek Var? Niçin Kalkıp Halen Tavrınızı Koyamıyorsunuz? Siz Korktukça, Siz Kaçtıkça Bilesiniz Ki Korkunun Ecele Faydası Yoktur. Bir Gün Bu Sizi Bu Yakalayacak" Dedi.

Başbakan Erdoğan'dan DTP'ye:

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Diyarbakır'daki saldırının ardından DTP'yi isim vermeden sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, "Terör örgütü için 'bir siyasi örgütlenmedir' diyen zihniyet bu çatı altında acaba ne iş görüyor? Mademki bir siyasi örgütlenmeydi size ne gerek var? Niçin kalkıp halen tavrınızı koyamıyorsunuz? Siz korktukça, siz kaçtıkça bilesiniz ki korkunun ecele faydası yoktur. Bir gün bu sizi bu yakalayacak" dedi.

-3 KURUŞLUK DAVA

Erdoğan, Abdullah Öcalan'a "sayın" dediği gerekçesiyle manevi tazminata mahkum edilmesini de eleştirdi ve sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım. Şahsımla alakalı dava açıyorlar, neymiş 'birisine ben sayın demişim.' Bundan dolayı açılan dava da ne biliyor musunuz, 3 kuruşluk manevi tazminat davası. Niye acaba, diğerleri tutar mı tutmaz mı? Hileyi şeriye uygulayacaklar ya. Her zaman biz şunu biliriz: Suçun işlendiği yer, eğer matbuatsa yayının yapıldığı yer, suçlunun bulunduğu yer, hiç alakası olmayan bir yer. Nerede, Kartal ilçesinde. Ben bunu anlamakta zorlanıyorum. Adalet mülkün esasıdır diyorsak bu esas yerine gelmelidir. Çünkü ben de ceza alıyorsam bu cezaya inanmalıyım. Demeliyim ki bu ceza haklı ben de bu cezayı çekmeliyim. Şu olaya bak, 3 kuruşluk manevi tazminat. Ne demek bu, 'Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını manevi tazminata mahkum ettik.' Olmaz böyle bir şey. Yani hukuk bu kadar zedelenmemeli, bu duruma getirilmemeli. Eğer ben bir manevi tazminata mahkum edileceksem bunun hakkı verilmeli. Öyle mahkum edilmeliyim ama ben de buna layık olduğumu kabul etmeliyim. Yoksa nefislerimizi tatmin için bu tür kararlar verilmez." (ANKA/SÜRECEK)

Kaynak: ANKA