Başbakan Erdoğan: CHP ve Çapulculardan İzin Alacak Değilim

Başbakan Erdoğan: CHP ve Çapulculardan İzin Alacak Değilim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'e cami de yapacaklarını vurgularken, "Bunun için CHP ve birkaç çapulcudan izin alacak değilim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'e cami de yapacaklarını vurgularken, "Bunun için CHP ve birkaç çapulcudan...

Başbakan Erdoğan: CHP ve Çapulculardan İzin Alacak Değilim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'e cami de yapacaklarını vurgularken, "Bunun için CHP ve birkaç çapulcudan izin alacak değilim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'e cami de yapacaklarını vurgularken, "Bunun için CHP ve birkaç çapulcudan izin alacak değilim. Bunun iznini bize oy verenler verdi zaten" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivleri yeni binasının açılışında konuştu.

Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve Türkiye'ni çeşitli illerine yayılan gösterileri değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Tayyip Erdoğan diktatör diyorlar. Diktatörlük benim kanımda, cibilliyetimde yok, ben hizmetkarım. Diktatör arayan varsa kendi geçmişine baksın" diye konuştu.

"Diktatör arayanlar varsa işte Taksim Meydanı'nda, Ankara'da şurada burada" diyen Başbakan Erdoğan, "Esnafın camını çerçevesini indirenler ne adına indiriyor? Bunun hukukla bir alakası var mı? Demokrasiyle bir alakası var mı? Hak mücadelesiyle bir alakası var mı? Kim ödeyecek şimdi onların paralarını? Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var burada. Yine kalkacağız oranın camını, çerçevesini bu hükümet yapacak" şeklinde konuştu.

Konuşmasını dinleyenlere yönelik Erdoğan, "Taksim'e cami de yapacağız" diye seslendi. AKM yıkıp oraya opera binasını yapacaklarını dile getiren Erdoğan, "Taksim'e cami de yapacağız. Herhalde ben bunun iznini gidip de CHP Genel Başkanı'ndan ve bu birkaç tane çapulcudan alacak değilim. Bunun iznini bize oy verenler verdi zaten" dedi.

Erdoğan, 3. köprüye yönelik protestoların olduğunu kaydederek, "Şimdi biz 300-500 kişi oraya gitti diye köprü inşaatını mı durduralım? Bunlar tünellere, tüp geçitlere de karşı çıktılar. Bunların cibilliyetinde bir taş taş üstüne koymak yok" ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan ayrıca şöyle konuştu:

"Birileri çıkıyor. "Sayın Başbakan bunlar çok tahrik edici oluyor' diyor. Benim tahrik etmek gibi bir derdim yok. İki kere iki dört eder, yazın da dört kışın da dört. Bunun adı hakikattir, gerçektir. Hakikatleri gerçekleri ters yüz etmeye kimsenin gücü yetmez. Biz onlar adına koşuyoruz. Bu neyi gerektiriyorsa onu yapacağız." - Ankara