Başbakan Erdoğan: "Bu Ziyaretleri Sıklaştırmada Fayda Var"

Başbakan Erdoğan: "Bu Ziyaretleri Sıklaştırmada Fayda Var"

Başbakan Erdoğan, Bugünkü Genelkurmay Ziyaretinin Teröre Yönelik Hassasiyetlerle İlgili Olduğunu Söyledi. Söz Konusu Ziyaretin "İade-i Ziyaret" Boyutunun da Bulunduğunu Belirten Erdoğan, "Bundan Sonra da Fırtsa Buldukça Bunları Tabii Daha da Sıklaştırmada Çok Büyük Faydalar Var" Dedi.

Başbakan Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı ziyaretiyle ilgili "Bundan sonra da fırsat buldukça bunları tabii daha da sıklaştırmada çok büyük faydalar var" dedi.

Başbakan Erdoğan, TGRT'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı ziyaretinin sorulması üzerine, bu ziyaretin teröre yönelik hassasiyetlerle ilgili olduğunu kaydetti.

Erdoğan şunları söyledi:

"Bugün Genelkurmay Başkanımla, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı olarak Abdullah Bey ile birlikte bir ziyaret yaptık. Bu ziyaret tabii ki bu hassasiyetlerle ilgili. Aynı zamanda benim de bir iade-i ziyaret düşüncemle yapılmış bir ziyarettir. Bir yanı da zaten Başbakan'ın Genelkurmay Başkanı'yla bu ziyaretleri yapması doğaldır, tabiidir. Yaptığımız iş budur. Bundan sonra da fırsat buldukça bunları tabii daha da sıklaştırmada çok büyük faydalar var."

Erdoğan, ziyareti sırasında terörle ilgili bir brifing alıp almadığının sorulması üzerine "Onları biz kendi şeyimizde tutarsak çok sevinirim" dedi.

Terörle mücadelenin güvenlik ve diplomatik yönlerinin olduğunu ifade eden Erdoğan, Irak ve ABD ile bu konuda temasların sürdüğünü dile getirdi.

Erdoğan, Irak Başbakanı Maliki'nin Türkiye'ye davet edildiğini, ABD ile de gerekli ilişkilerin kurulduğunu söyledi. Bu tür çabaların sonuna kadar götürülmesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Birlikte çözemezsek gerekeni yaparız. Ülkemize yapılan yanlışlıklar var. Bunu yapanlar bedelini ödemeye hazır olmalıdır" diye konuştu.(ANKA)