Başbakan Erdoğan Balıkesir'de 440 Tesisin Toplu Açılışını Yaptı

Başbakan Erdoğan Balıkesir'de 440 Tesisin Toplu Açılışını Yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hans'ın Ulaştığı Standart Neyse Ahmet de Onu Yakalayacak, Natalia'nın Yakaladığı Standart Neyse Benim Ayşe Kardeşim de Onu Yakalayacak. İnsanca Yaşamanın Standartı Neyse Benim İnsanım da Onu Yakalayacak" Dedi.

Başbakan Erdoğan Balıkesir'de 440 Tesisin Toplu Açılışını Yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hans'ın ulaştığı standart neyse Ahmet de onu yakalayacak, Natalia'nın yakaladığı standart neyse benim Ayşe kardeşim de onu yakalayacak. İnsanca yaşamanın standartı neyse benim insanım da onu yakalayacak" dedi.

Balıkesir'de AK Parti'nin düzenlediği mitingde konuşan Başbakan Erdoğan, daha sonra 440 tesisin toplu açılışının yapılacağı Balıkesir Valiliği önündeki tören alanına geldi. Burada halka hitaben kısa bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin modern dünyanın yakaladığı standartlara ulaşacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, "Şehirlerimizi dönüştürelim, modern kentler yapalım. Gecekondulara, kaçak yapılara müsaade etmeyelim. Bunun için bu adımları attık. Öyle vatandaşlarımızla karşılaşıyorum ki geliyorlar

'Allah razı olsun, ben hayatım boyunca böyle bir dairenin sahibi olamazdım. Ama şimdi oldum' diyorlar. 10 sene, 20 sene vadeyle 1.5 seneden daireni teslim alıp, içinde otururken kira öder gibi dairenin parasını ödeyeceksin. Bunlara vatandaşımız şuanda yakaladı. Hans'ın ulaştığı standart neyse Ahmet de onu yakalayacak, Natalia'nın yakaladığı standart neyse benim Ayşe kardeşim de onu yakalayacak. İnsanca yaşamanın standartı neyse benim insanım da onu yakalayacak. Bizler böyle köstebek yuvalarında yaşamaya

mahkum olmamalıyız. Modern dünya neyi yakaladıysa Türkiye de bunu yakalayacak. Atatürk'ün koyduğu hedef varya 'muasır medeniyetler seviyesinin üzerinde çıkmak', bu lafla olmaz, icraatla olacak. İşte o bizde var" dedi.

Başbakan Erdoğan, daha sonra Devlet Bakanı Ali Babacan, Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu ve Belediye Başkanı Sabri Uğur'la birlikte eğitim, sağlık ve Köy-Des projeleri kapsamında yapılan 440 tesisin toplu açılışını yaptı.

Törenin ardından Başbakan Erdoğan, Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu'nu makamında ziyaret ederek kendisiyle bir süre görüştü. Valilik çıkışında halkın sevgi gösterileri arasında havaalanına giden Erdoğan, Ana uçağıyla geç saatlerde Balıkesir'den ayrıldı.

(MEY-YU-OK-Y)

Kaynak: İHA