Başbakan Erdoğan, Bakan Gül ile Görüştü

Başbakan Erdoğan, Bakan Gül ile Görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Akşam Saatlerinde Bir Araya Geldi.

Başbakan Erdoğan, Bakan Gül ile Görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile akşam saatlerinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e hükümetin istifasını sunduktan sonra AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Başbakan Erdoğan, akşam saatlerinde Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile yaklaşık 1 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmede, önümüzdeki haftalarda başlayacak olan cumhurbaşkanlığı seçim süreci ve Gül'ün yeniden aday olup olmayacağı konusunun da ele alındığı öğrenildi.

Erdoğan, Çankaya Köşkü'nden çıkışta yaptığı açıklamada, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, "Şüphesiz ki Abdullah Gül Bey'in iradesi ve düşünceleri benim için çok çok önem taşıyor. Bunları aramızda değerlendirip, müzakereleri yapıp ülkemizde de herhangi bir gerilime fırsat vermeden, bir dayanışma içerisinde yeni oluşacak parlamentoyla bu işleri çözeriz diye inanıyorum, düşünüyorum" değerlendirmesini yapmıştı.

(DA-OK-Y)