Başbakan Erdoğan Aksaray'da

Başbakan Erdoğan Aksaray'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz Seçimlerinin Geri Dönüşü Olmayacağını, Bazıları İçin Bir Yaprak Dökümü Olacağını Söyledi.

Başbakan Erdoğan Aksaray'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinin geri dönüşü olmayacağını, bazıları için bir yaprak dökümü olacağını söyledi.

Aksaray Vilayet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Başbakan Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinin yaklaştığını belirterek, "Sırça köşklerde oturup ahkam kesenler gelsinler, bu meydandaki coşkuyu görsünler. 22 Temmuz seçimlerinin bazıları için geri dönüşü olmayacak. Büyük bir yaprak dökümü, tasfiye olacak. Bu milleti hafife almanın, değerlerini bir tehdit olarak görmenin faturasını 22 Temmuz'da onların önüne koyacaksınız. Bu eski model kavga siyasetlerine artık yeter diyeceksiniz. 1950-1960, bu

arada merhum Adnan Menderes tarafından 'Yeter söz milletindir' denildi. Size soruyorum 22 Temmuz'da 'Yeter karar milletindir' diyecek misiniz? Gazi Mustafa Kemal 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' dedi. Bunlar millete gitmekten korkuyorlar" dedi.

Meydanlarda bol keseden vaatlerin sıralandığını belirten Erdoğan, "'Mazot şu kadar, ekmek bu kadar olacak' diyecekler. 'Maaşlar 5'e katlanacak, Aksaray'a deniz getireceğiz' diyecekler. Derler mi, derler. Biz bunlara alıştık. Bu millet 2 anahtar vaat edenleri, 'ne veriyorlarsa 5 fazlasını vereceğim' diyenleri çok gördü. Biz de popülizm yok, eser var. Biz tarihi icraatlarımızla karşınızdayız. Daima büyüyen, bir gününü önceki gününden önde tamamlayan bir Türkiye var. Derler ki 'AK Parti ne yapmış?' derler.

Birilerinin gözü var görmüyor, kulağı var duymuyor, dili var gerçekleri konuşamıyor. Onlara bu gerçekleri siz anlatacaksınız. 79 senede milli gelir 181 milyar dolardı. Biz 4.5 senede bunun üzerine 219 milyar dolar koyduk. Şu an milli gelirimiz 400 milyar dolar oldu. Allah'tan korkun. Daha ne yapacağız. Milliyetçilik budur. Benim vatandaşımın kişi başına düşen milli geliri ikiye katlandı. Bu ülkenin 36 milyar dolar ihracatı vardı. Bunun üzerine 59 milyar dolar daha koyduk. İhracatımız 95 milyar dolara çıktı

ve hedefimiz yıl sonuna kadar bu rakamı 100 milyar dolara çıkarmak. Enflasyon yüzde 30'dan tek haneli rakamlara indi. Ama biz ne aldatan ne aldatılan olacağız. Biz halkımızı kandıramazdık. 1990'lı yıllarda yaşanılan krizleri halkımıza yaşatmadık. Bizim yaptıklarımız ortada. Bu duble yollar neleri getirdi, vatandaşımız görüyor. Bu arada geçtiğimiz günlerde Aksaraylı 3 kardeşimizin ölüm haberini duyduk. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kaza, bir kez daha duble yolların önemini gösterdi. Hedef 15 bin

kilometre duble yol. Şu ana kadar 6 bin 700 kilometresini tamamladık. Yıl sonuna kadar bin 800 kilometre daha ilave olacak. Bununla kalmıyoruz. Ankara-Konya arasında hızlı tren projesini hayata geçirdik. Ve artık Konya ile Ankara arası 75 dakikaya iniyor. Gayet modern trenlerle Ankara'dan rahatlıkla Konya'ya, Konya'dan Ankara'ya gidebilecek. Ve Ankara'dan İstanbul'a kadar aktarmalı olarak yine hızlı trenle gidebileceksiniz. Çağdaş, modern Türkiye böyle olur" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçime kadar kapı kapı dolaşacaklarını ifade ederek, "Bildiklerimizi bilmeyenlere anlatacağız ki hep beraber emeğimizi ortaya koyalım ve 22 Temmuz'un akşamında AK Parti ile yola devam diyelim" diye konuştu.

(HÇ-FM-OK-Y)