Başbakan Erdoğan AK Parti İl Teşkilatı'nın İftar Yemeğine Katıldı

Başbakan Erdoğan AK Parti İl Teşkilatı'nın İftar Yemeğine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Partisinin İstanbul İl Teşkilatının Lütfü Kırdar'da Verdiği İftar Yemeğinde Yaptığı Konuşmada Muhalefeti Eleştirdi. Erdoğan, "Siyasi Rekabet Elbetteki Olacak Ancak Ahlaki Bir Çerçevede Olmalı" Diyerek Muhalefetin Sadece Durum Tespiti Yaparak Hükümeti Eleştirdiğini Ve...

Başbakan Erdoğan AK Parti İl Teşkilatı'nın İftar Yemeğine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin İstanbul İl Teşkilatının Lütfü Kırdar`da verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, ¨Siyasi rekabet elbetteki olacak ancak ahlaki bir çerçevede olmalı¨ diyerek muhalefetin sadece durum tespiti yaparak hükümeti eleştirdiğini ve farklı projeler üretmediğini söyledi. Muhalefetin görevinin sadece hükümeti eleştirmek olmaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, ¨Şüphesiz ki bizim farklı projelere de ihtiyacımız olabilir, muhalefet de bunu yapabilir. Sunun bir hayırlı proje¨ dedi.

¨Türkiye için çalışan, yatırım yapan ve proje üreten herkesin başımızın üstünde yeri var¨ diye konuşan Erdoğan, hiçbir şey yapmadan sadece eleştiri yapılamayacağını söyledi. Göreve geldiklerinden bu yana Türkiye için gecelerini gündüzlere katarak çalıştıklarını söyleyen Erdoğan Türk Lirası`ndan altı sıfır atılmasını büyük bir devrim olarak nitelendirdi.

¨Biz vatandaşımızı hammallıktan kurtardık¨ diye konuşan Erdoğan bu durumu AK Parti teşkilatının bile yeterince anlamamasından şikayet etti. Erdoğan, ¨Biz teşkilat olarak da bunun farkında değiliz. Türkiye Cumhuriyeti olarak paradan altı sıfırın atılmasının ne büyük bir devrim olduğunun farkınada değiliz¨ şeklinde konuştu. Erdoğan, paradan altı sıfırın atılmasıyla modern hırsızlığın da önüne geçtiklerini söyledi.

Konuşmasında medyayı da eleştiren Erdoğan, ¨Geçen gün kararsızların sayısı arttı dedim. Hemen AK Parti`nin oyu düştü dediler. Ama umduğunuzu bulamayacaksınız¨ şeklinde konuştu.

LÜBNAN`A ASKER GÖNDERİLMESİ

AK Parti İstanbul İl Teşkilatı`nın verdiği iftar yemeğinde konuşan Erdogan Türk askerinin Lübnan`a gidişine de değindi. Erdoğan, ¨Samimiyetle söylediğimiz şeyleri başka bir yere çekme çabasında olanlar var. Biz Türkiye`nin sadece tribünden izleyen bir ülke olmadığını, küresel bir aktör olduğunu göstermek istiyoruz¨ dedi. Erdoğan Türkiye`nin bundan sonra da küresel barışa katkı sağlamak için her türlü çabayı göstereceğini söyleyerek önümüzdeki günlerdi İsrail-Filistin sorununa yönelik görüşmelerin olacağını belirtti.

ERDOĞAN PARTİLİLERE SESLENDİ

Erdoğan iftar yemeğinde yaptığı konuşmada AK Partililere seslenerek heyecanlarını kaybetmeden kapı kapı dolaşarak AK Parti`nin icraatlarını anlatmalarını istedi. Erdoğan, ¨Şu kapı çalmak varya, şu gönülleri çalmak varya. Bu bambaşka bir şey¨ dedi.

AK Parti iktidarının göreve geldiği dört yıllık süreyi Türkiye`de istikrar dönemi olarak niteleyen Erdoğan, ¨Biz devletin başında kinle uğraşmayız. Kimin hizmeti olmuşsa Allah razı olsun, kimin ihaneti olmuysa onunla uğraşmayız. Çünkü asıl hesap soracak var. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yerde kalmaz¨ dedi. ¨Milletin verdiği iradeyi sonuna kadar kullanacağız, milleete ihanet etmeyeceğiz¨ diye partililere seslenen Erdoğan, göreve geldiklerinde kendilerini eleştiren ve AK Partinin hükümette başarılı olamayıp erken seçime gideceğini söyleyen çevrelerin bu dört yıllık süre içinde hüsrana uğradıklarını söyledi. Başarıya ulaşmak içn inançlı olmanın ve heyecanı kaybetmemenin önemli olduğunu belirten Erdoğan, partililerden de bu konuda hassas olmalarını istedi.

Kaynak: DHA