Başbakan Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'nde

Başbakan Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'nde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Resmi Olmayan Seçim Sonuçlarının Belirginleşmesinin Ardından Konvoy Eşliğinde AK Parti Genel Merkezi'ne Geldi. Eşi Emine Erdoğan ile Birlikte Parti Genel Merkezine Gelen Başbakan Erdoğan, Partililerin Sevgi Gösterileriyle Karşılandı. Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Seçim Sonuçlarını Sarılarak Kutladı.

Başbakan Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'nde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi olmayan seçim sonuçlarının belirginleşmesinin ardından konvoy eşliğinde AK Parti Genel Merkezi'ne geldi. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte parti genel merkezine gelen Başbakan Erdoğan, partililerin sevgi gösterileriyle karşılandı. Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, seçim sonuçlarını sarılarak kutladı.

Seçim sonuçları AK Parti Genel Merkezi'nde coşkuyla kutlanmaya devam ederken, Başbakan Erdoğan da saat 21.45 sıralarında partisinin genel merkez binasına geldi. İlk seçim sonuçlarını Subayevleri'nde takip eden Başbakan Erdoğan, seçim sonuçlarının büyük oranda açıklanmasıyla birlikte evinden çıkarak, partisinin Söğütözü'ndeki genel merkez binasına geldi. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Başbakan Erdoğan; Devlet Bakanı Beşir Atalay, eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek, AK Parti

Genel Başkan Yardımcıları Necati Çetinkaya ve Bülent Gedikli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve partililer tarafından karşılandı. Protokol kapısından genel merkez binasına giren Erdoğan, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşarak, tebrikleri kabul etti.

Seçim sonuçlarını Dışişleri Konutu'nda izleyen Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte parti binasına geldi. 'Türkiye sizinle gurur duyuyor' tezahüratlarıyla karşılanan Erdoğan ve Gül çifti, partilileri selamladı. Erdoğan ve Gül, seçim sonuçlarını sarılarak kutladı. Emine Erdoğan ve Hayrunnisa Gül'ün de seçim sonuçlarını sarılarak kutladığı görüldü. Erdoğan'ın genel merkez balkonundan halka hitap etmesi bekleniyor.

(DA-MAY-OK-Y)

Kaynak: İHA