Başbakan Erdoğan, Ahmedinejad'la Telefonda Görüştü

Başbakan Erdoğan, Ahmedinejad'la Telefonda Görüştü

Lübnan'daki Siyasi Krizi Çözmek İçin Devreye Giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'la Telefonda Görüştü. Nejad'ın, Erdoğan'ın Çabalarına Destek Vereceğini Söylediği Belirtildi.

Başbakan Erdoğan, Ahmedinejad'la Telefonda Görüştü

Lübnan'daki siyasi krizi çözmek için devreye giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'la telefonda görüştü. Nejad'ın, Erdoğan'ın çabalarına destek vereceğini söylediği belirtildi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Erdoğan'ın, Lübnan'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan siyasi tıkanıklığın aşılmasına yardımcı olmak için dün Lübnan muhalefet lideri Hariri ve Başbakan Sinyora'yı, bugün de Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı aradığı bildirildi. Erdoğan'ın son olarak bu akşam İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad'ı aradığı öğrenildi. Lübnan'daki iç siyasi istikrarın bozulmasından endişe duyduğunu belirten Erdoğan, mevcut tıkanıklığın aşılması için Lübnan'daki

aktörlere nasıl yardımcı olunabileceği konusunda Ahmedinejad'la görüş alışverişinde bulundu.

Ahmedinecad'ın Erdoğan'a, Lübnan'daki taraflara Cumhurbaşkanı adayları üzerinde uzlaşmalarına yardımcı olmak maksadıyla gösterdiği çabaları destekleyeceğini söylediği kaydedildi.

(UÖ-CİN-MEF-D)