Başbakan Erdoğan: "Açıklamalar Demokrasi ve Hukuk Çerçevesinde"

Başbakan Erdoğan: "Açıklamalar Demokrasi ve Hukuk Çerçevesinde"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Açıklamalarının Demokrasi ve Hukuk Çerçevesinde Olduğunu Söyledi.

Başbakan Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın açıklamalarının demokrasi ve hukuk çerçevesinde olduğunu söyledi. Erdoğan Basın toplantısıyla ilgili olarak "Sayın Büyükanıt, bazı gazetecilerin istediği tarzda cevap vermemiştir" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı belirleme süreciyle ilgili olarak AKP milletvekilleriyle görüşmelerine devam etti. Başbakanlık Resmi Konut'unda bu akşam da bir grup vekille bir araya gelen Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın basın toplantısını da değerlendirdi. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, vekillerle görüşmesinde Orgeneral Büyükanıt'ın açıklamalarıyla ilgili "Sayın Büyükanıt, demokrasi ve hukuk çerçevesinde bir açıklama yapmıştır" ifadelerini kullandı. Bazı gazetecilerin konuyu başka noktalara getirme gayretinde olduğu yorumunu yapan Erdoğan, "Sayın Büyükanıt, bazı gazetecilerin istediği tarzda cevap vermemiştir" şeklinde konuştu.(ANKA)