Başbakan Erdoğan, ABD'de Basın Toplantısı Düzenledi

Başbakan Erdoğan, ABD'de Basın Toplantısı Düzenledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Değişikliği Konusunda Erken Yorum Yapıldığını Belirterek, "Yargısız İnfaz Yapılıyor" Dedi.

Başbakan Erdoğan, ABD'de Basın Toplantısı Düzenledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliği konusunda erken yorum yapıldığını belirterek, "Yargısız infaz yapılıyor" dedi.

Başbakan Erdoğan, New York'ta düzenlediği basın toplantısında, Anayasa taslağının 6 tane akademisyene hazırlattıklarını belirterek, "Onun üzerinde partimiz içerisinde hukukçularımızla müzakereler yapıldı. Belli noktaya gelindi. Şimdi de üst kurulumuzda görüşülüyor. Sonra bu konuyla ilgili herkese göndereceğiz ve kendilerinden istifade edeceğiz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, terör örgütü PKK'nın elindeki ağır silahlarla ilgili konunun ise yeni olmadığını, daha önce de medyada yeraldığını kaydetti.

Irak'ın 3'e bölünmesine yönelik çalışmalarla ilgili olarak Başbakan Erdoğan, "Bunu başından itibaren zaten hep gündemde tuttuk, dile getirdik ve getiriyoruz. Çünkü biz Irak'ın siyasal birliği ve toprak bütünlüğüne tarafız. Çünkü Irak'taki bir bölünme aslında Irak halkının yararına olmayacağı gibi bölge için de yararlı olmayacaktır. Bu düşüncelerimizi Iraklı dostlarımıza anlattığımız gibi çevre ülkelerle de sürekli paylaştık ve ABD'li dostlarımızla da ilgililerle, yetkililerle de sürekli olarak bunu

paylaştık" dedi.

(ÖK-ÖK-Y)