Başbakan Davutoğlu: Bu Zafer Bizim Değil, Milletimizindir (2)

Başbakan Davutoğlu: Bu Zafer Bizim Değil, Milletimizindir (2)

Bugün RAKİP, HASIM YOK; BU TOPRAKLARDA DÜŞMAN YOK Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, açıklanan ilk sonuçlara ilişkin Konya'daki Mevlana Meydanı'nda konuştu.

Başbakan Davutoğlu: Bu Zafer Bizim Değil, Milletimizindir (2)

Bugün RAKİP, HASIM YOK; BU TOPRAKLARDA DÜŞMAN YOK

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, açıklanan ilk sonuçlara ilişkin Konya'daki Mevlana Meydanı'nda konuştu. Başbakan Davutoğlu, "Bugün her zamankinden daha fazla komşularınızla selamlaşacak, kardeşlerinizle kucaklaşacaksınız. Hiçbir provokasyona, hiçbir tahrike kapılmayacaksınız. Muhabbet etmeye geliyoruz. Bugün rakip yok, hasım yok. Bugün bu topraklarda düşman yok. Sadece muhabbet erleri var" dedi.

BU GECE  SEVGİ TOHUMU EKME GECESİ

Seçim sonuçlarını memleketi Konya'da takip eden Davutoğlu, açılan sandıklar üzerinden elde edilen ilk verilere ilişkin Meram İlçesi'ndeki evinin önünde yaptığı açıklamanın ardından Mevlana Meydanı'na geçti. Burada kendisini karşılayan partililere hitap eden Başbakan Davutoğlu, "Huzurunda bulunduğumuz Hz. Mevlana buyuruyor ki; 'Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka tohum ekmeyiz biz.' Ben buradan, Hz. Mevlana'nın huzurundan bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bu gece bir sevgi tohumu ekme gecesidir. Bu memleket, bu ülke tertemiz bir topraktır. Bu millet, tertemiz bir millettir. ve Konya tertemiz bir belde, tertemiz bir şehirdir. Biz bu tertemiz tarlaya ancak sevgi tohumu ekeriz" dedi.

HİÇBİR PROVOKASYONA, HİÇBİR TAHRİKE KAPILMAYACAKSINIZ

Açıklama yapmak için nihai sonucu beklediklerini kaydeden Davutoğlu, hiçbir provokasyona ve tahrike kapılmama konusunda vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Biz nihai neticeyi almadan huzurunuza ve milletimizin huzuruna çıkmak istemedik. Biz erken sevinenlerden değiliz. Biz son anda hayır dileyenlerdeniz. Buradan üç mesajı vermek istiyorum. Toros Dağları'nın eğilmesi ne kadar muhalse bizim de herhangi bir güçlük karşısında eğilmemiz o kadar imkansızdır. Siyasi mesajlarımı Ankara'dan vereceğim, ama burada üç mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum. Ak Parti'ye oy veren seçmenlerimize sesleniyorum. Sizlerin 7 Haziran'da başınızı önünüze eğmenizi isteyenler oldu. Ama siz bir davaya gönül vermiştiniz. Ak Parti seçmenleri her zaman vakurdur, her zaman ağır başlıdır, her zaman kararlıdır. Bugün her zamankinden daha fazla komşularınızla selamlaşacak, kardeşlerinizle kucaklaşacaksınız. Hiçbir provokasyona, hiçbir tahrike kapılmayacaksınız. Bugün milletimiz mührü, oy pusulasına vurdular. Bütün dünya dinliyor. Bizde zafer sarhoşluğu yoktur. Bizde dur durak yoktur. Bu geceden itibaren bütün Ak Parti kadroları her zamankinden daha diri, daha vakur şekilde yollarına devam edecek. Bütün Ak Parti kadroları bu tertemiz tarlaya sevgi ekmeye geliyoruz. Muhabbet etmeye geliyoruz. Sevginizi 78 milyona gösteriniz. Bugün rakip yok, hasım yok. Bugün bu topraklarda düşman yok. Sadece muhabbet erleri var" ifadelerini kullandı.

BUGÜN YENİLEN YOKTUR

Mevlana Meydanı'ndan üç mesaj veren Başbakan Davutoğlu, AK Parti'ye oy veren seçmenlere ilettiği ilk mesajının ardından ikinci mesajını partisine oy vermeyen seçmenlere vererek şöyle dedi: "İkinci mesajım, belki bugün Ak Parti'ye oy vermemiş olan, ama inşallah ileride oy verecek olan değerli seçmenlerime, vatandaşlarımıza. Sakın ola ki hiç kimse yenilgi psikolojisine kapılmamalıdır. Bugün yenilen yoktur. Bugün kazanan vardır. O da milletimizdir. Cumhuriyetimizdir, demokrasimizdir. Bize oy versin, vermesin herkese kalbimizi açmaya geliyoruz. Bize oy versin, vermesin her vatandaşımızla yeni Türkiye'yi inşa etmeye geliyoruz." 

ALLAH SİZLERİN HUZURUNA NEFRETLE, ÖFKEYLE, KİNLE GELENLERDEN EYLEMESİN Üçüncü mesajını da hemşehrisi olduğu Konyalılara veren Davutoğlu, "Konya, bu topraklardaki ilk başkentimiz. Hz. Mevlana'nın diyarı. Konya, senin bağrından çıkan bu evladın sana söz veriyor ki ancak ve ancak sevgi tohumu ekeceğiz. Konya'dan bütün milletime Hz. Mevlana'nın sevgi tohumunu ekmeye geldiğimizi söylüyorum. Hiçbir zaman en zor günde bile karamsarlığa kapılmadınız. Size minnet, şükür, teşekkür borçluyum. Allah sizden razı olsun Bugün tarihi bir rekora imza attınız. Bütün Konya'ya teşekkür ediyorum. Buradan tek niyazım, her zaman sizin huzurunuza böyle ak bir şekilde çıkmaktır. Tek duam var. Allah utandırmasın. Allah utandırmasın. Allah utandırmasın. Allah hiçbir zaman sizlerin huzuruna nefretle, öfkeyle, kinle gelenlerden eylemesin. Allah zaferimizi, milletimizin zaferini mübarek eylesin. Demokrasi zaferimiz mübarek olsun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Allah 78 milyonun huzuru için gece gündüz çalışacak kudreti bize nasip etsin. Her birinin gönlüne girmek için şevkati, merhameti bize nasip etsin" diye konuştu.

BAŞBAKAN ANKARA'YA HAREKET ETTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mevlana Meydanı'ndaki konuşmasının ardından Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti. Ardından da Ankara'ya gitmek için Havalimanına geçti. Bu sırada yol güzergahında bekleyen partililer ise Başbakan'ı selamladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezinde balkon konuşması yapmak için eşi Sare Davutoğlu ile birlikte saat 22.45 sıralarında özel uçakla Ankara'ya hareket etti.

Kaynak: DHA