Binali Yıldırım: Barzani Efendiyi Uyardık Laf Anlamadı, Anladığı Dilden Konuşuruz

Binali Yıldırım: Barzani Efendiyi Uyardık Laf Anlamadı, Anladığı Dilden Konuşuruz

Başbakan Binali Yıldırım, 30. Ahilik Haftası kutlamaları için geldiği Kırşehir'de, "Barzani efendiyi uyardık ama laf anlamaz. Anlayacağı dilden konuşmasını biliriz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, 30. Ahilik Haftası kutlamaları için Kırşehir'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Barzani efendiyi çok uyardık ama laf anlamaz. Anlayacağı dilden konuşmasını biliriz" dedi.

"BARZANİ EFENDİYİ UYARDIK LAF ANLAMADI, ANLADIĞI DİLDEN KONUŞURUZ"

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmasında, "Bu günlerde Kuzey Irak'ta bir takım işler oluyor. Orada Barzani efendi çıktı referandum yapacağım, Bağımsızlık peşindeyim diye bir sevdaya düştü. Yanlış yoldasın dedik,. Kendini mahvedeceksin, ziyanı yok ama burada yaşan insanlara ne garezin var. Bölgede yaşayan Kürtler, Türkmenler Araplar kardeşlik içinde yaşıyorlar. Niye ayrımcılık yapıyorsun. Fakat laf anlamaz. Anlayacağı dilden de konuşmasını biliriz." dedi.

"KARDEŞLİĞİ BOZMAYA ÇALIŞANLARIN HEPSİ DERSİNİ ALDI"

Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu ülkenin bin yıllık tarihinde birliğini beraberliğini, kardeşliğini bozmaya çalışanlar çok oldu ama hepsi dersini aldı. Bu ulus, bu yüzce millet, Türk milletinin en büyük özelliği bağımsızlığına istiklaline aşık bir millet olmasıdır. Dolayısıyla burada bölgemizde proje yapanlar, terör örgütlerini üzerimize salanlar şunu iyi bilsinler, ne yaparsanız yapın, hangi planı kurarsanız kurun bu milletin adı Türk milletidir. Bunlar bu planların hepsinden alnının akıyla çıkmıştır. Bunu da tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olarak başardık"