Başbakan'a Yaklaşmak İsteyen Silahlı Kişi AKP İl Genel Meclisi Üyesi

Başbakan'a Yaklaşmak İsteyen Silahlı Kişi AKP İl Genel Meclisi Üyesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın namaz kıldığı camiye gelen ve Başbakan'a yaklaşmak isteyen silahlı kişinin AKP İl Genel Meclisi üyesi olduğu otaya çıktı.A.S., Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediğini söyleyerek geldiği Başyazıcıoğlu Camisi önünden gözaltına alındı.

Başbakan'a Yaklaşmak İsteyen Silahlı Kişi AKP İl Genel Meclisi Üyesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın namaz kıldığı camiye gelen ve Başbakan'a yaklaşmak isteyen silahlı kişinin AKP İl Genel Meclisi üyesi olduğu otaya çıktı.

A.S., Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediğini söyleyerek geldiği Başyazıcıoğlu Camisi önünden gözaltına alındı. Beypazarı ilçesinde yaşayan A.S'nin, Ankara'nın AKP'li İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaptığı belirlendi. İki adet ruhsatlı silahı bulunan A.S'nin, son günlerde çevresindekilere ABD Başkanı George Bush ile görüştüğünü söylediği öğrenildi. A.S'nin yakınındakilere "Bush'tan emir aldım" şeklinde ifadeler kullandığı ve akli dengesinin bozuk olduğu kaydedildi.

-AKLİ DENGESİ BOZUK OLDUĞU İÇİN SERBEST

A.S., cami önünde Başbakanlık koruma polisleri tarafından yakalanarak karakola teslim edilmesinin ardından Müracaat ve Suçüstü Savcılığına sevk edildi. Savcı Adil Kubat tarafından sorgulanan A.S. "akli dengesinin yerinde olmadığı" gerekçesiyle serbest bırakıldı.

A.S., camiye geldiği sırada Erdoğan ile görüşmek istediğini ve "şehit yakını" olduğunu söylemiş ancak üzerinde tabanca olduğunun anlaşılması üzerine gözaltına alınmıştı. (ANKA)

(KEN/ZG)