Başarılı Öğrencilere Kayak Takımı

Başarılı Öğrencilere Kayak Takımı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Okullarında Başarılı Olan ve Kayak Sporunda Yetenekli 100 Öğrenciye Kayak Takımı Hediye Etti.

Başarılı Öğrencilere Kayak Takımı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, okullarında başarılı olan ve kayak sporunda yetenekli 100 öğrenciye kayak takımı hediye etti.

Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in de katıldığı törende konuşan Başkan Küçükler,“Înanıyorum ki, bu çabamız sonuç verecek ve 2011 “e Kış oyunlarına başladığımızda şampiyonlar çıkacaktır”diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlülüğü Tesislerindeki Kayak takımı dağıtım törenine; Bakan Şahin,Vali Celalettin Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler AK Parti Milletvekilleri Prof. Dr.Muzaffer Gülyurt ,Mücahit Daloğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yarınların kayakçılarını yetiştirmede seferberlik ilan ettiklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece 2011 Kış oyunları değil sonrasını da düşündüklerini anlatan Başkan Küçükler, “2011 Kış oyunları öncesi bir ilki başlatarak, başarılı ve kayak sporuna yatkın öğrencilerimize kayak takımı hediye ettik. İnanıyorum ki,bu öğrencilerimizin arasında yarının şampiyon kayakçıları çıkacaktır” diye konuştu.

Büyükşehir belediyesinin hizmetinin övgüye değer olduğunu vurgulayan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise 2011 kış oyunlarının bölgede yeni bir başlangıç olacağını kaydetti. Bakan,“Siz çocuklarımızdan çok şeyler bekliyoruz”şeklinde konuştu.

Daha sonra çocuklara kayak takımları Bakan Şahin, Vali Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler vemilletvekilleri tarafından verildi.

(İRT-İRT-Y)

04.02.2007 17:55 TSİ

Kaynak: İHA