Başakşehirli Adebayor Eski Takımı Arsenal'den Nefret Ediyormuş

Medipol Başakşehir'in yıldız futbolcusu Emmanuel Adebayor, bir dönem formasını giydiği Arsenal'den teknik direktör Arsene Wenger yüzünden nefret ediyormuş.

Başakşehir'in Togolu forveti Emmanuel Adebayor, Arsenal'in menajeri Arsene Wenger ile yaşadıklarını anlattı ve ilgi çekici ifadeler kullandı.

İşte Emmanuel Adebayor'un açıklamaları;

"Mourinho çalıştığım en dürüst teknik adamlardan biri. Çalıştığım teknik adamların çoğu sahteydi. Bunlardan biri de Arsene Wenger"

AYRILMAMI İSTEDİ

Arsene Wenger ile ofisinde görüştüm ve takımdan ayrılmam gerektiğini söyledi. Kalmak istiyordum ancak benimle ilgilenmeyeceğini belirtti. 'Ya ayrılırsın ya da burada kalırsın ancak hiç oynamazsın' demişti."

NEFRET EDİYORUM

Bu olaydan sonra Manchester City'e transfer oldum. Başka şansım yoktu. Transferimden bir gün sonra Wenger, basın toplantısında parayı seçtiğimi ve bu sebeple ayrıldığımı söyledi. Bu yüzden Arsenal'den nefret ediyorum"

KAYBETMELERİNİ İSTİYORUM

"Tabii ki taraftarlardan nefret etmiyorum. Arsenal maçlarını izlediğim zaman yine de kazanmalarını istiyorum. Ancak bir yandan da kaybetmelerini istiyorum. Halen çok kızgınım"

Arsenal'de 2006-2009 yılları arası forma giyen Emmanuel Adebayor, 29 milyon euro karşılığında Manchester City'e transfer olmuştu.