Başakşehir'de ramazan sevinci hanelerde yaşatılacak - Haberler
Haberi Paylaş

Başakşehir'de ramazan sevinci hanelerde yaşatılacak

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Başakşehir'de ramazan sevinci hanelerde yaşatılacak

Başakşehir Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kovid-19 tedbirleriyle girilecek ramazanın sevincini ve coşkusunu sosyal medyada yaşatmaya devam ediyor.

Başakşehir Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kovid-19 tedbirleriyle girilecek ramazanın sevincini ve coşkusunu sosyal medyada yaşatmaya devam ediyor. Ramazan için hazırlanan etkinlikler, sosyal medya hesaplarından ve Radyo Başakşehir'den ilçe sakinlerine ulaştırılacak.

Kültür sanat programlarından dini sohbetlere, Dede Korkut hikayelerinden Başakgiller'e, Anadolu'yu hikmet ve irfan ile mayalayanlardan iftar ve radyo programlarına kadar birbirinden özgün içerikli etkinlikler ile Başakşehirliler, ramazan sevincini her gün doyasıya yaşayacak.

EREM ŞENTÜRK'LE İFTARA DOĞRU HER AKŞAM 18.45'TE

Gazeteci ve TV programcısı Erem Şentürk, ramazan boyunca her akşam İftara Doğru programında, samimi sohbeti ve değerli konuklarıyla ramazanın atmosferini gönüllere taşıyacak. Sıfır Atık projesinin maskotları Başakgiller ve Muhammed Erim, hazırladıkları eğitici skeçlerle bir taraftan güldürürken diğer taraftan bilgilendirecek.

ÖNCE ÇOCUKLAR ARDINDAN GENÇLER…

Fatma Beyza Tütüncüoğlu, geçen yıl olduğu gibi bu ramazanda da, her akşam saat 21.30'da en güzel masallarla Başakşehirli çocukları uykuya hazırlayacak. Dedem Korkuttan Hikayeler ile cuma akşamları 22: 00'da izleyiciyle buluşacak İsmail Hakkı Ürün ise kuşaklar boyu anlatıla gelen Türk efsaneleri ve kahramanlık destanları içeren Dede Korkut hikayelerini Şamlar Otağ'ında çocuklara anlatacak. Günün Altın Öğünü ile hafta içi her akşam 22.00'da Başakşehirlilerin evlerine konuk olacak Derya Pervanoğlu kendini aramak, bulmak ve dönüştürmek başlıkları altında özellikle gençlerin dünyasına dokunmaya çalışacak.

TASAVVUF MÜZİĞİYLE KULAKLARIN DEĞİL, GÖNÜLLERİN PASI SİLİNECEK

Mehmet Çelik, cumartesi ve pazar akşamları saat 18: 00'da yayınlanacak Anadolu'ya Erenler programı ile Anadolu'yu hikmet ve irfan ile mayalayan Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Hz. Mevlana gibi gönül sultanlarını anlatacak.

Yine hafta sonları ekranlara gelecek Mesajınız Var programında Osman Bostancı ve Şule Kala, gençlere Ramazan ayının mana ve değerlerinde bahsedecek. Dünyaca ünlü rekortmen keman virtüözü Muhammed Yıldırır ise Ramazan Neşvesi'nde Tasavvuf müziğimizin önemli enstrümanlarıyla sadece kulakların değil gönüllerin de pasını silinecek.

RADYO BAŞAKŞEHİR'DE RAMAZAN COŞKUSU

'Mutluluğun Sesi' Radyo Başakşehir de, dopdolu programlarla sadece ilçe sakinlerine değil dünyanın dört bir yanındaki dinleyicilerine ramazanın coşkusunu yaşatacak. Türkiye'nin önde gelen radyocuları, 'Radyo Sokağı' programında her akşam Radyo Başakşehir'e konuk olacak.

Afrikalı Ali ile başlayacak program serisinde Radyocu Ali Baba'dan Hopdedik Ayhan'a, Düşbahçesi Ali'den Gönül Dostu Şener ve Cem Arslan'a kadar beğeniyle dinlenen isimler, mutluluğun sesi mikrofonlarından Başakşehirlilere seslenecek.

Ayrıca Radyo Başakşehir'de Ramazan ayı boyunca her gün 12.00 – 13.00 ve sahur öncesi 04.00 – 05.00 saatleri arasında mukabale programı da yayınlanacak.


Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title