Barzani ile Petraus Sınır Ötesi Operasyonu Görüştü

Barzani ile Petraus Sınır Ötesi Operasyonu Görüştü

ABD Ordusunun Irak'taki Komutanı General David Petraeus, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (Kdp) Lideri Mesut Barzani ile Bir Araya Geldi.

Barzani ile Petraus Sınır Ötesi Operasyonu Görüştü

ABD ordusunun Irak'taki komutanı General David Petraeus, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani ile bir araya geldi.

Sabah saatlerinde Erbil'in Selahattin kasabasında başlayan ve öğleden sonra saat 12.30'da sona eren görüşmeye ilişkin bir açıklama yapılmazken, görüşmede Irak Savunma Bakanı Abdul Kadir Casım, Bölgesel Yönetim Başbakanı Neçirvan Barzani, peşmerge güçlerinden sorumlu bölgesel bakan Ömer Osman, Barzani'ye bağlı istihbarat örgütünün başkanı Mesrur Barzani ve bölgesel yönetimin Divan Kurulu Başkanı Fuat Hüseyin'in de yer alması akıllarda soru işareti bıraktı.

Bölgesel Kürt kaynaklarına dayanan bilgilere göre, heyetlerin görüşmesinde terör örgütü PKK ile Türkiye-Kuzey Irak arasındaki gerginliğin de ele alındığı, muhtemel sınır ötesi askeri harekatta alınabilecek tedbirlerin gündeme taşındığı belirtiliyor.

(SK-CY-CY-CC-D)

Kaynak: İHA