Bartın, İl Oluşunun 23. Yılını Kutluyor

Bartın, İl Oluşunun 23. Yılını Kutluyor

Bartın, İl Oluşunun 23. Yılını Kutluyor
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

7 Eylül 1991 tarihinde Zonguldak'tan ayrılarak il olan Bartın 23. yaşını kutluyor.

Bartın’ın il oluşunun 23. yılı dolayısıyla Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu bir mesaj yayımladı. 3 bin yıllık geçmişinden günümüze taşıdığı tarihi ve kültürel değerleri ile Türkiye’nin 74. ili olan Bartın’ın yer altı kaynakları, doğal güzellikleri ve sıcakkanlı insanlarıyla önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Vali Seyfettin Azizoğlu mesajında, "İçerisinde barındırdığı bu potansiyellerle sürekli bir gelişim gösteren ilimiz, özellikle son yıllarda artan kamu ve özel sektör yatırımlarıyla, yeni kurulan üniversitesiyle gelişim hızını artırmıştır. Ülkemizin gelişimine paralel olarak, ilimizin daha da gelişmesi için gelecek nesillere şu anki Bartın’dan daha güçlü ve gelişmiş bir ili miras bırakmak adına, elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekir. Daha güvenli, huzurlu ve gelişmiş bir Bartın için özverili bir şekilde gayret eden tüm yöneticilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarına, oda ve meslek teşekküllerine, sivil toplum kuruluşlarına ve fert fert tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Bartın’ımızın il oluşunun 23. yılını kutluyorum." dedi.

"BARTIN’IN GELECEĞİ PARLAK"

Bartın’ın son 12 yılda çok hızlı bir kalkınma süreci içerisine girdiğini belirten AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yaptığı yazılı açıklamada her alanda gerçekleştirdikleri icraatlarla Bartın’ı büyütmeye devam edeceklerini belirtti. Bartın’ın üniversite ile birlikte büyümesinin hızlandığını belirten Milletvekili Tunç, yıllardır göç veren Bartın’ın son 5 yıldır göç vermediğini, nüfusunun artmaya başladığını kaydetti.

"TERMİK SANTRAL PROJESİ BARTIN’I TEHDİT EDİYOR"

Bartın’ın iktidar partisi tarafından hak ettiği ilgiyi göremediğini savunan CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ise tarihi ve turistik Amasra ilçesine yapılmak istenen Termik Santral projesi ile doğal ve turizm değerlerinin katledilmek istendiğine dikkat çekti. Milletvekili Yalçınkaya, Bartın’ın termik santral projesinden dolayı büyük bir tehdit altında olduğunu ve halkın bu tehdide karşı büyük bir direniş gösterdiğini dile getirdi.

"BARTIN HER ALANDA GELİŞME ÇABASI GÖSTERDİ"

Bartın’ın 3 bin yıllık köklü bir tarihe sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Cemal Akın da yaptığı açıklamada Bartın’ın il oluşundan bu güne her alanda gelişme çabası gösterdiğini belirterek tarihi kültürel mirası, coğrafi özellikleri, misafirperver ve cana yakın insan yapısıyla Ülkede önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

"BARTIN İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Bartın’ın 23 yılda ciddi bir mesafe kaydettiğini belirten Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır da yaptığı açıklama Bartın’ın ekonomik, sosyal, kültürel ve beşeri yönden daha iyi yerlere gelmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaların sürdürüldüğünü Bartın’ı bu günden daha güzel, daha müreffeh günlere taşıma gayreti içinde olacaklarını söyledi.

"YÜKSEK POTANSİYEL DÜŞÜK VOLTAJ"

Zengin doğal güzellikleri, turizm değerleri, coğrafi konumuyla Bartın’ın yüksek potansiyele sahip bir olduğunu belirten Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) Başkanı Birol Dikyurt da yaptığı açıklamada kentin elindeki yüksek potansiyellerin değerlendirilmesi sürecinde düşük voltajla yol alınmaya çalışıldığını söyledi. BAKİAD Başkanı Dikyurt, “Kent için planlanan projeler hayata geçirilip potansiyellerin değerlendirilip daha çok tanıtımla Bartın’ın önü açık olacaktır. Bartın’ımızın kalkınması için İş dünyası bir sivil toplum kuruluşu olarak elimizden gelen gayreti göstermeye her zaman hazırız” dedi.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title