Bartın'da Yatılı Okuyan Öğrencilere Ücretsiz Tıraş

Bartın'da Yatılı Okuyan Öğrencilere Ücretsiz Tıraş

Bartın Lütfullah Kocabaşoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne Bağlı Kuaförlük Bölümü'nde Okuyan 14'ü Kız, 18'i Erkek Öğrenci Kuaförler, Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (Yibo) Yatılı Öğrencileri Tıraş Ederek Hem Uygulama Yapıyorlar, Hem Maddi İmkanı Bulunmayan Öğrencilere Katkı Sunuyorlar.

Bartın'da Yatılı Okuyan Öğrencilere Ücretsiz Tıraş

Bartın Lütfullah Kocabaşoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne bağlı Kuaförlük Bölümü'nde okuyan 14'ü Kız, 18'i Erkek öğrenci kuaförler, Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) yatılı öğrencileri tıraş ederek hem uygulama yapıyorlar, hem maddi imkanı bulunmayan öğrencilere katkı sunuyorlar.

Bartın Lütfullah Kocabaşoğlu Mesleki Eğitim Merkezi'nde okuyan öğrenciler, bu etkinlik çerçevesinde, Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda 140 Kız 180 Erkek öğrencinin ücretsiz saç kesimini yaptı.

Düzenlenen bu etkinlikle amaçlarının, açılan kurslarda eğitim alan öğrencilerin pratik yapmalarını sağlamak olduğunu belirten Bartın Lütfullah Kocabaşoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Koyuncu, "Bu faaliyetler çerçevesinde gittiğimiz okullarda hem öğrencilerin saç kesimlerini yapıyoruz hem de yaptığımız faaliyetleri anlatıyoruz. Amacımız, meslekler hakkında öğrencilerimizin bilgi sahibi olmalarını sağlamak Ayrıca erkek berberine ve bayan kuaförlerine gitmemiş olan öğrencilerin bu etkinlikle o atmosferi yaşamaları ve istekleri doğrultusunda saç kesimlerinin yapılmasını sağlamış oluyoruz" dedi.

Bartın Lütfullah Kocabaşoğlu Mesleki Eğitim Merkezi'nin çalışmalarını olumlu ve önemli bulduklarını belirten Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Müdürü Yüksel Yeniyapı ise yatılı okuyan öğrencilerden kuaföre gitmeye imkanı olmayanların, etkinliği çok olumlu karşıladıklarını ve bu tür etkinliklerin sık sık yapılmasını istediklerini belirtti.

Yeniyapı, "Bartın Lütfullah Kocabaşoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Koyuncu ve Kuaför Bölümü öğrencilerine okulumuz adına teşekkür ediyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı öncesi öğrencilerimiz için tam bir bayram tıraşı oldu" diye konuştu.

Kaynak: CHA