Bartın'da Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

Bartın'da Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

15.05.2015 12:44 | Son Güncelleme: 15.05.2015 12:44
Bartın'da Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

Balparmak’ın TOÇEV ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği “Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Bartınlı çocuklara kahvaltının önemi anlatıldıTürkiye bal pazarının lider markası Balparmak’ın TOÇEV ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği “Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar” sosyal sorumluluk projesinin yedinci durağı Bartın oldu.

Balparmak'ın TOÇEV ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği "Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar" isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Bartınlı çocuklara kahvaltının önemi anlatıldı

Türkiye bal pazarının lider markası Balparmak'ın TOÇEV ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği "Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar" sosyal sorumluluk projesinin yedinci durağı Bartın oldu. Balparmak'ın, çocuklara yönelik serisi Honeybana Balparmak ile TOÇEV işbirliğinde ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nın himayesinde düzenlediği proje kapsamında 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Bartın'daki 4 ilköğretim okulunda okuyan 900'e yakın 3 ve 4'üncü sınıf öğrencisine kahvaltının önemi anlatıldı. Ayrıca 14 Mayıs Perşembe günü Atatürk İlkokulu'nda proje ekibinden uzman psikolog Güliz Altınbaşak'ın yönetiminde ebeveynlere yönelik ücretsiz bir eğitim düzenlendi. Ebeveyn eğitiminde kahvaltının öneminin yanı sıra, çocuklara düzenli kahvaltı etme alışkanlığı kazandırmaya yönelik ipuçları da paylaşıldı.

İlköğretim çağındaki çocuklara düzenli kahvaltı etme alışkanlığının kazandırılması amaçlanan "Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar" projesi ile çocuklara kahvaltının önemi ilköğretim okullarında düzenlenen eğitimlerde aktarılıyor. İçerik danışmanlığını Çocuk Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz'in üstlendiği proje kapsamında, mesajların çocuklara etkili bir şekilde verilmesi için 9 dakikalık bir çizgi film hazırlandı. Ana karakterini ünlü oyuncu, aromaterapist ve girişimci Ayşe Tolga'nın seslendirdiği çizgi film, düzenli kahvaltı yapmanın sağlıklı yaşam ve büyümedeki rolünü eğlenceli bir biçimde anlatıyor.

"Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar Projesi"nin eğitimleri bugüne kadar İstanbul, Denizli, Balıkesir, Kahramanmaraş, Mardin, Nevşehir ve Bartın'da gerçekleştirildi. Projenin son durağı Kars olacak. - BARTIN

Bartın'da Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title