Bartın'da Çevre Kirliliği

Bartın'da Çevre Kirliliği

Bartın'da, Irmağa Dökülen Tekstil Fabrika Atıklarının Irmağın Köpürmesine ve Çevre Kirliliğine Neden Olduğu İddia Edildi. Çevre Müdürlüğü ile Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Köpüren Sudan Numuneler Aldı.

Bartın'da Çevre Kirliliği

Bartın'da, ırmağa dökülen tekstil fabrika atıklarının ırmağın köpürmesine ve çevre kirliliğine neden olduğu iddia edildi. Çevre Müdürlüğü ile Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri köpüren sudan numuneler aldı.

Bartın kent merkezinin içerisinden geçen Bartın Irmağı'nın köpürmesi üzerine vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi. Çağlayan mevkisine gelen Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Zabıta Müdürü Mustafa Ala, köpüren ırmağın olduğu kesimlerde 2 tane tekstil fabrikasının bulunduğunu ve fabrikaların arıtmalarının çalışıp çalışmadığı konusunda inceleme yapacaklarını belirtti. Irmağın yüzeyinde kalın bir tabaka şeklinde oluşan köpüklerin çevreye zarar verdiğini belirten vatandaşlar ise çevreye ve ırmaktaki canlı türlerine zarar verenlerin cezalandırılmasını istedi.

Olay yerine gelen İl Çevre ve Orman Müdürü Zeki Şaltu da, köpüren ırmak suyundan numune alacaklarını ve yapılacak analizlerden sonra değerlendirme yapılabileceğini söyledi. Şaltu ayrıca, köpüren suyun ırmaktaki canlılara zarar verip vermeyeceğinin yapılacak tahliller sonrasında ortaya çıkacağını dile getirdi. Bölgeye gelen Çevre ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri ırmak suyundan numune aldı.

(MAO-ET-NÇ-Y)

Kaynak: İHA