Barroso'nun Vietnam Temasları

Barroso'nun Vietnam Temasları

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Vietnam Ziyaretinin İkinci Gününde Başbakan Nguyen Tang ile Bir Araya Geldi.

Barroso'nun Vietnam Temasları

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Vietnam ziyaretinin ikinci gününde Başbakan Nguyen Tang ile bir araya geldi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso ile Vietnam Başbakanı Nguyen Tang, Vietnam ile AB arasındaki politik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda ikili bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Barroso, "Avrupa Komisyonu olarak, Vietnam'daki ticari fırsatların değerlendirilmesi için Avrupa iş dünyasını bilgilendiriyor ve bu konuda onları cesaretlendirmeye çalışıyoruz. Öyle inanıyorum ki, bu bölgeye yapılacak tüm yatırımlar, Avrupalılar için olduğu kadar,

Vietnamlılar için de önemli olacaktır ve ikili ilişkileri güçlendirecektir" dedi. İyi bir eğitim alma ve dünyada olup bitenlerden haberdar olma imkanına sahip olduğunu kaydettiği Avrupalılar'ın, her fırsatta bu imkanlara sahip olmayan bölgeler için gerekli sorumluluğu alması gerektiğini söyleyen Barroso, küreselleşmenin getirdiği sorunların ancak bu şekilde çözülebileceğini sözlerine ekledi.

(SA-MS-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA