Barla Haberleri

Barla haber, Barla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barla - 09.09.2015
Barla, Eylem Planı ile Ziyaretçi Sayısını Artıracak
Türkiye'nin önemli inanç merkezlerinden biri olan Barla'nın çehresi Isparta Valiliğince yürütülen çalışmalarla değişecek.
Barla - 16.06.2015
Mursi'nin İdam Cezasına Çarptırılması
Mursi'nin yargılandığı mahkemeyi de eleştiren Topçu, "Ortada bir mahkeme yok, tiyatro gösterisi var. Verilen bu karar kabul edilemez. Tarih, her zaman Mursi'yi yazacaktır" diye konuştu.  "Bu tür kararlar İslam dünyasında uyanışlara vesile olmaktadır" Barla Platformu Başkanı ve AK Parti Amasya Milletvekili Sait Yüce, Mursi hakkında verilen kararın, insanlık ve demokrasi için bir utanç vesilesi olduğunu ifade etti.
Barla - 03.06.2015
Hdp ile Paralel Yapı İttifakı Akla Ziyan Bir Yaklaşım"
Barla Platformu Başkanı ve AK Parti Amasya milletvekili adayı Sait Yüce, "Dershanelerin kapatılmasına karşı çıkan Paralel Yapı, o zaman dershaneleri savunurken, dershanelerden 'Doğu ve Güneydoğu'da PKK'yı durduracak, gençlerin dağa çıkmasını engelleyecek bir yapı' olarak bahsediyordu.
Barla - 27.05.2015
Ortak Akıl Platformu Basın Toplantısı
"Ortak Akıl Platformu" bildirisine destek veren STK'lar şöyle: 1. ABDULKADİR GEYLANİ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI 2. ADEM EĞİTİM KÜLTÜR VE SOSYAL HİZMETLER DERNEĞİ (ADEMDER) 3. AHISKALILAR VAKFI 4. AKABE VAKFI 5. AKADEMİ LİSAN VE İLMİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ 6. AKADDER-ANADOLU KADIN VE AİLE DERNEĞİ 7. AKHİSAR HİLALİYE EĞİTİM VAKFI 8. AKSA EĞİTİM VE DAYANIŞMA VAKFI 9. ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ 10. ANADOLU PLATFORMU 11. ANADOLU TEVHİD VAKFI 12. ANADOLU YAKASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLT. (AYSİT) 13. ANESİAD-ANADOLU ESNAF SANAYİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ 14. ANKARA HAMİYET VE İRFAN VAKFI 15. ANKARA KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI 16. ANTALYA SAĞLIK EĞİTİM GENÇLİK SPOR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 17. ARAŞTIRMA VE KÜLTÜR VAKFI 18. ARDEV 19. ARTVİNLİLER VAKFI 20. ASDER ADALETİ SAVUNANLAR DERNEĞİ 21. ASKON ANADOLU ASLANLARI İŞADAMLARI DERNEĞİ 22. ASLANBEY EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI 23. AYDOST EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (AYDOST-DER) 24. AYRIMCILIĞA KARŞI KADIN HAKLARI DERNEĞİ (AK-DER) 25. AVRASYA ARAŞTIRMA EĞİTİM VE SOSYAL HİZMET VAKFI 26. AZİZ MAHMUT HÜDAYİ VAKFI 27. BABI ALEM ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ 28. BAĞIMSIZ YAŞAM DERNEĞİ 29. BAYRAMPAŞA YEŞİL CAMİ İLME HİZMET VAKFI 30. BARLA PLATFORMU 31.
Barla - 27.05.2015
203 Sivil Toplum Kuruluşundan Ortak Bildiri
İmza atan kuruluşlar arasında, Memur-Sen, Ensar Vakfı, MÜSİAD, Filistin Dostluk Derneği, Anadolu Platformu, İhlas Vakfı, İHH, İlim Yayma Vakfı, KADEM, MTTB, Nur Vakfı, Rabia Platformu, Semerkand Grup, TÜMSİAD, Bilim ve İnsan Vakfı, GİV, TYB, Yeryüzü Doktorları, Akabe Vakfı, Ahıskalılar Vakfı, Deniz Feneri Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği, Ankara Eğitim ve Kültür Vakfı, Artvinliler Vakfı, HAK-İŞ, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Bağımsız Yaşam Derneği, Barla Platformu, Bilim ve Sanat Vakfı, Birlik Vakfı, Darusselam Vakfı, Dayanışma Vakfı, Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Vakfı, Edirne Mimar Sinan Vakfı, Enderun Eğitim Vakfı, Fatih İlim ve Kültür Vakfı, Hayrat Vakfı, İhlas Vakfı, İlim ve Fazilet Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, İnsanlığa Hizmet Vakfı, İstanbul Dostluk Derneği, İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği, İstanbul Suriçi Grubu Derneği, İş Dünyası Vakfı, Mahalli İdareler Derneği, Medya Derneği Platformu, Sağlık Elemanları Vakfı, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı ve Yedihilal Derneği gibi sivil toplum kuruluşları da yer aldı.
Barla - 12.05.2015
Başbakan Davutoğlu Isparta'da (2)
"BİZ SANA O HAZİNEYİ BIRAKIR MIYIZ" Isparta'da 23 Nisan 2015 tarihinde yaşanan zirai don felaketine değinen Başbakan Davutoğlu, zararlar için hemen 30 milyon TL gönderdiklerini belirterek, devlet kudretinin bu olduğunu söyledi. Hayvancılıkta sulamada faizsiz tarım kredileri verildiğini, tarım ve bütün alanlarda esnafa, çiftçiye, emekliye çalışana, işçiye her türlü imkanı verenin AK Parti hükümeti olduğunu söyleyen Davutoğlu şöyle devam etti: "Bunları vermeye devam edeceğiz. Kılıçdaroğlu 'Bize 4 yıllığına ülkeyi verin sonra bırakırız' diyorlar. Bu iflas etmiş tüccar hesabı. Gördü memleketin kasasını hazinesini doldurduk. 'Şimdi o hazinenin üstüne otursam da har vurup harman savursam' diyor. Biz sana onu bırakır mıyız? Sayın Cumhurbaşkanımız 12 yıllık başbakanlık döneminde tane tane o hazine birikti. Hazine bereketlendi, bu topraklar bereketlendi. Bugün Türkiye'de herkes başı dik dolaşıyorsa bu 12 yıllık istikrarın ürünüdür. Biz söz verdik mi yaparız. Ne söz verdikse yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Esnafa faizsiz kredi verdik. Biz cağız ceğiz demeyiz; Biz yapıyoruz yaptık deriz. Tüm bu ekonomik hamleleri, tüm bu inşa faaliyetlerini yaptık diyoruz. Daha fazlasını yapmak için yola çıkıyoruz. Yolumuza yoldaş olmaya var mısınız? Bediüzzaman'ı bağrına basan Ispartalılar; bu topraklardaki imanı irfanı hikmeti korumaya var mısınız? Milli birliği korumaya var mısınız? Al bayrağı her an ve her yerde dalgalandırmaya var mısınız? Çünkü bize her yer Türkiye. İşte davamızın özü esası budur. Isparta'ya AK Parti döneminde büyük hizmetler yaptık. 6 milyar TL yatırım yaptık. SDÜ'ye 9 fakülte, 2 enstitü, 3 yüksek okul, 10 MYO açtık. Biz iktidara geldiğimizde SDÜ'de 32 bin 700, şimdi 72 bin öğrenci var. Yurtlarımız için kapasiteyi daha öncekilere ek olarak 10 bine çıkarmaya kararlıyız. 3 hastane, bir ağız ve diş sağlığı merkezi, 7 aile sağlığı merkezi yaptık. Isparta'da iktidara geldiğimizde 7 ambulans vardı. Şimdi 35 ambulans var. 611 ambulans varken Türkiye'de şimdi 4 bin 387 ambulans var. Helikopter ve kar ambulansımız da var. Milletin onurunu korumak böyle olur. Isparta tüm bu belgenin ulaşım merkezidir. Havalimanı 2 bin 883 kişilik kapasitesine sahipken, şimdi yılda 185 bin kişi Isparta'ya yolcu geliyor. Eğirdir'in güzelliği, Barla'daki manevi turizm, kayak merkezi ve dahi Isparta'nın gülü için milyonlarca insan artık Isparta'ya akacak.
Barla - 12.05.2015
AK Parti'nin Isparta Mitingi
Isparta'daki havalimanı kapasitesini artırdıklarını ve yılda 185 bin yolcu geldiğini belirten Davutoğlu, "Eğirdir'in güzelliği, Barla'daki manevi turizm, Toroslar'daki kayak merkezleri ve Isparta'nın gülleri için milyonlarca insan artık Isparta'ya akacak" dedi.
Barla - 12.05.2015
AK Parti'nin Isparta Mitingi
Bu topraklarda CHP zulmünün ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Tek parti zulmünü en iyi siz bilirsiniz. Çünkü Isparta, hem o tek partinin iman ve inanç düşmanı politikaları sebebiyle Barla'ya, bu güzel diyara gelen Bediüzzaman'a sahip çıkmıştır hem de Senirkent olayında, Ocak 1947'de tek parti zulmüne karşı dimdik ayakta durmuştur.
Barla - 05.05.2015
Kablo Hırsızları Jandarmadan Kaçamadı
Olay, Eğirdir ilçesi Barla köyü Çorak mevkiinde meydana geldi.
Barla - 15.04.2015
Genç Memur-Sen'den Film Gösterimi
Genç Memur-Sen Şırnak Şubesince "Allah'ın Sadık Kulu Barla: Bediüzzaman" adlı filmin gösterimi yapıldı.
Barla - 13.02.2015
Yayınevlerine Verilen Risale Listesi Eksik
Yayınevlerine “Basabilirsiniz” diye verilen Risalelerin listesinde Barla ve Emirdağ - 2 Lâhikaları bulunmuyor.
Barla - 11.02.2015
Kazım Güleçyüz: Diyanet, Risale-i Nurlarda Tahrifat Yapıyor
Güleçyüz, konuyla ilgili olarak sosyal paylaşım sitesi Twitter'da açıklama yaptı. Güleçyüz, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın baskısını yaptığı Bediüzzaman Said Nursi'nin Risale-i Nur Külliyatı'nda Emirdağ-2 ve Barla Lahikası gibi temel kitapların yer almadığını ve Şualar adlı önemli eserde yer alan "Hata-Savab Cetveli" ile bazı kritik mektupların da kitaptan çıkarıldığını belirtti.
Barla - 08.01.2015
Barla Platformu Başkanı Yüce Açıklaması
"Bir siyasi parti teşkilatının ve hükümetinin sacayaklığını yapmak, onun iktidar imkanlarından faydalanarak devlet kademelerinde kadrolaşmak, sonra da bu kadroları seçimler için şantaj aracı yapmak gibi yöntemler ve entrikalarla Nur talebelerinin hiçbir işi olamaz"
Barla - 26.12.2014
Bediüzzaman'ın Talebelerinden Badıllı Vefat Etti
Barla Platformu Başkanı Said Yüce, Badıllı'nın bir ay önce ambulans uçakla memleketi Şanlıurfa'dan Ankara'ya getirildiğini ve bu sabah Gazi Hastanesinde hayatını kaybettiğini bildirdi.
Barla - 16.12.2014
Kundaktaki Bebeğiyle 'Özgür Basına' Destek İçin Geldi
Özgür basını hedef alan 14 Aralık polis baskınına tepki göstermek amacıyla yediden yetmişe yüzlerce kişi Bursa Adliyesi önüne geldi. Kimisi kundaktaki bebeğiyle kimisi torunuyla kimisi bastonuyla adliye önünde buluştu. Henüz 29 günlük bebeği Tahir Hilmi’yle birlikte Bursa Adalet Sarayı önüne gelen Hanife Bingöl, "29 günlük çocuğumla birlikte özgür basına destek vermek amacıyla adliyeye geldim." dedi. Slovenya vatandaşı Azra Altıntaş ise "Demokrasiye çok inanan bir Slovenya vatandaşı olarak özgür basına destek için adliyeye geldim. İnşallah onlara doğru yolu göstereceğiz” diye konuştu. 65 yaşındaki Ayşe Çelik de şunları kaydetti: “Ben davam için buradayım. 1974’te tanıştığım bu davada çocuk da yetiştirdim torun da. Herhangi birisinin başına bir iş gelmedi. Hepsi, uslu, vatansever çocuk oldu.Bu davamın ölene kadar arkasındayım, bırakmayacağım, devam edeceğim, torunlarım da çocuklarım da bırakmayacak." GÖRECEĞİZ, ALLAH NELER LÜTFEDECEK? Demokrasi nöbetine destek vermek için Bursa Adliyesi önüne gelen Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er ise, “Bu zulüm, asla böyle gitmeyecektir, zulüm ilelebet devam etmemiştir. Ne zaman ki olağanüstü durum kalkana kadar. Karanlık aydınlığa döndürülünceye kadar bu insanlar susmayacak. Susturmaya çalıştılar, memurlar tayinlerle korkutuldu, işadamları vergi incelemeleriyle susturulmaya çalışıldı fakat halen dimdikler, halen inandıkları yolda dimdik yürümeye çalışıyorlar. Arkadaşlarının seslerinin soluklarının kesilmesine asla müsaade etmeyeceklerdir. Zaman susmayacaktır, Samanyolu susmayacaktı, bu pırıl pırıl insanlar susmayacak. Herkesin bir planı var, ama Allah’ın planı işliyor. Göreceğiz Allah neler lütfedecek hep beraber göreceğiz.” şeklinde konuştu. Bursa’nın tanıtımına büyük katkı sağlayan Rehber Mustafa Güleryüz de şunları söyledi: “Sükutu hayale uğramış durumdayız. Olmayacak şeyler yaşanıyor memlekette. Belki zaman içerisinde düzelecek ama şuanda çok kötü olaylar yaşanıyor." EKREM DUMANLI MI TÜRKİYE’Yİ YIKACAKMIŞ? Mustafa Duman isimli vatandaş ise şu hikayeyi anlattı: "Barla Çamdağı’nda bir çoban Mustafa varmış.
Barla - 07.12.2014
Eğirdir'de Telefon Kablosu Çalmak İsteyen Zanlıyı Jandarma Yakaladı
Olay, Eğirdir ilçesi Barla köyü Boyalı mevkiinde meydana geldi.
Barla - 14.10.2014
'Antrenman Öncesi Dinamik Esneme Yapılmalı'
'STATİK ESNEME ANTRENMAN SONRASI YAPILMALI' Statik esneme hakkında bilgiler veren Şahin, antrenman öncesi statik esnemenin yapılmamasını savunurken şunları söyledi; "Esneme türlerinden biri olan Statik esneme uzun bir dönem ısınmadan sonra tercih edildi ve statik esnemenin performansı arttırdığı ve sakatlık riskini düşürdüğü düşünüldü. Fakat son araştırmalar antrenman öncesi statik esneme yapılmasının performansta artmanın aksine önemli bir düşüşe sebep olduğunu göstermektedir. Statik esneme kas iğciği (muscle spindle) uyarımını düşürür. Kas iğciği iskelet kasları arasında bulunan ve uzamaya karşı duyarlı kas lifleridir. Kas iğciği fazla uzadığında beyine sinyal gider ve kasta ani bir kasılmaya neden olur. Bu duruma esneme refleksi denmektedir. Sporda sıçrama, şut çekme ve benzeri birçok hareket bu refleksi kullanır. Bu da statik esnemenin antrenman öncesi yapılmamasına dair önemli bir nedenlerden biridir." 'DİNAMİK ESNEME STATİK'TEN DAHA YARARLIDIR' Antrenman öncesi ısınmada dinamik esnemenin statik esnemeden daha yararlı olacağını ifade eden Yunus Şahin, antrenman öncesi iyi bir ısınma ve dinamik esneme; sonrası soğuma ve statik esneme sporda performansın önemli bileşenlerinden olduğunu söyledi. Dinamik esnemeninde iki bölümden oluştuğuna değinen Şahin, "Dinamik esneme kasları spora özgü harekete hazırlar, sinir sistemini aktive eder, kan dolaşımını hızlandırır ve vücut ısısını arttırır. Bunların sonucu olarak performansta artış meydana gelir. Spora özgü hareketler içerdiğinden antrenman öncesi kullanıldığında sakatlık önlemede statik esnemeden daha etkili olabilmektedir. Dinamik esneme etkili bir ısınmanın iki bölümünden biridir. İlk bölüm 10-15 dakikalık hafif tempo koşu olabilir. İkinci bölüm 10 dakikalık dinamik esneme hareketlerinden meydana gelir. Örnek olarak bir basketbolcu antrenman öncesi uzun adım hamleleri yapabilir, bir sprinter kendi sporuna özgü diz çekmeler yapabilir. Ağırlık antrenmanında hareket öncesi hareketi boş barla eklemin bütün hareket alanında yapmak veya kontrollü kol ve bacak daireleri çizmek, çömelmeler iyi örneklerdir.
Barla - 14.10.2014
'Antrenman Öncesi Dinamik Esneme Yapılmalı'
'STATİK ESNEME ANTRENMAN SONRASI YAPILMALI' Statik esneme hakkında bilgiler veren Şahin, antrenman öncesi statik esnemenin yapılmamasını savunurken şunları söyledi; "Esneme türlerinden biri olan Statik esneme uzun bir dönem ısınmadan sonra tercih edildi ve statik esnemenin performansı arttırdığı ve sakatlık riskini düşürdüğü düşünüldü. Fakat son araştırmalar antrenman öncesi statik esneme yapılmasının performansta artmanın aksine önemli bir düşüşe sebep olduğunu göstermektedir. Statik esneme kas iğciği (muscle spindle) uyarımını düşürür. Kas iğciği iskelet kasları arasında bulunan ve uzamaya karşı duyarlı kas lifleridir. Kas iğciği fazla uzadığında beyine sinyal gider ve kasta ani bir kasılmaya neden olur. Bu duruma esneme refleksi denmektedir. Sporda sıçrama, şut çekme ve benzeri birçok hareket bu refleksi kullanır. Bu da statik esnemenin antrenman öncesi yapılmamasına dair önemli bir nedenlerden biridir." 'DİNAMİK ESNEME STATİK'TEN DAHA YARARLIDIR' Antrenman öncesi ısınmada dinamik esnemenin statik esnemeden daha yararlı olacağını ifade eden Yunus Şahin, antrenman öncesi iyi bir ısınma ve dinamik esneme; sonrası soğuma ve statik esneme sporda performansın önemli bileşenlerinden olduğunu söyledi. Dinamik esnemeninde iki bölümden oluştuğuna değinen Şahin, "Dinamik esneme kasları spora özgü harekete hazırlar, sinir sistemini aktive eder, kan dolaşımını hızlandırır ve vücut ısısını arttırır. Bunların sonucu olarak performansta artış meydana gelir. Spora özgü hareketler içerdiğinden antrenman öncesi kullanıldığında sakatlık önlemede statik esnemeden daha etkili olabilmektedir. Dinamik esneme etkili bir ısınmanın iki bölümünden biridir. İlk bölüm 10-15 dakikalık hafif tempo koşu olabilir. İkinci bölüm 10 dakikalık dinamik esneme hareketlerinden meydana gelir. Örnek olarak bir basketbolcu antrenman öncesi uzun adım hamleleri yapabilir, bir sprinter kendi sporuna özgü diz çekmeler yapabilir. Ağırlık antrenmanında hareket öncesi hareketi boş barla eklemin bütün hareket alanında yapmak veya kontrollü kol ve bacak daireleri çizmek, çömelmeler iyi örneklerdir.
Barla - 12.08.2014
Polis Öğretmenler Sayesinde Üniversiteli Oldular
-"Gençlerin gözlerindeki pırıltıyı gördüğümüzde tüm yorgunluğumuzu unutuyorduk" Çevik Kuvvet Şube Müdürülüğünde görevli polis memuru Murat Barla da projede olmaktan mutluluk ve gurur duyduğuna dikkati çekerek, "Tabii mesleğimiz gereği yoğun bir çalışma tempomuz vardı.
Barla - 15.04.2014
Risale-i Nurların Yasal Mirasçısı Ünlükul: Nurların Basımını Engellemeyin
Dilekçede, Ünlükul’un Risale-i Nur’un neşrine mani olmak bir yana, serbestçe basılıp dağıtılmasını her zaman desteklediği belirtilerek şu hususların altı çizildi: “Medya organlarında yer aldığı şekilde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ve/veya diğer ilgili devlet kurumlarına eserlerin basımının durdurulmasına, sadece kendilerince baskı gerçekleştirileceğine, basan/basmak isteyen yayınevlerinin engellenmesine vs. dair bugüne kadar yapmış olduğu hiçbir başvurusu bulunmamakta; bu tür dayanaksız haberler dahi manen kendisini yaralamaktadır.” “Risale-i Nur Külliyatı’nın serbestçe basım ve dağıtımını bugüne kadar yürekten desteklemiş ve hiç kimseyi-yayınevini engellememiş olmasının kimi mahfillerce hakkından feragat olarak yorumlanması mer’i hukuk sistemi ile bağdaşmamaktadır.” da denilen dilekçede, kimsenin mağduriyet ve hak kaybı yaşamaması için konunun bir an önce çözüme kavuşturulması istendi. Haberde, Ünlükul’un Kültür Bakanlığı nezdinde herhangi bir şikayeti ya da girişiminin bulunmadığı hatırlatılarak bu yöndeki açıklamaların mesnetsiz olduğu ifade edildi. Bakanlığın bandrol yasağına ilişkin açıklamasında, “Risale-i Nur Külliyatı’nın izinsiz basıldığı yönünde Bakanlığımıza iletilen yoğun şikayetler üzerine yapılan incelemede; söz konusu eserlere ilişkin olarak daha önce gerçekleştirilen bandrol başvurularında, eserlerin koruma dışı (70 yıllık koruma süresi dolmuş) eser olarak beyan edildiği ve bu sebeple yayınevlerince sözleşme ibraz edilmeksizin bandrol temin edildiği tespit edilmiştir. Bununla birlikte merhum Said-i Nursi’nin 1960 yılında vefat etmiş olması nedeniyle, eserlerine ilişkin koruma süresi halen devam etmektedir. Bu nedenle ‘Bandrol Uygulamasına Ilişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ gereğince söz konusu eserlere bandrol alınabilmesi için hak sahiplerinin iznini gösterir sözleşmelerin ibraz edilmesi zorunludur.” denildiği hatırlatılarak açıklamanın hedefinin yanlış bir algı uyandırmak olduğu ifade edildi. BAKANLIK VE BARLA PLATFORMU’NUN AÇIKLAMALARI, YANLIŞ ALGI OLUŞTURMA AMAÇLI Konuya ilişkin açıklamasında Ünlükul, uyandırılmak istenen algının yanlış olduğuna dikkat çekerek Kültür Bakanlığı’nın ve Barla Platformu adına konuşan Said Yüce’nin aksi yöndeki açıklamalarının kamuoyunda yanlış algı oluşturma amaçlı yapıldığını belirtti.
Barla - 25.03.2014
Bediüzzaman Sergisi
Vefatının 54. yılında, Barla Platformu tarafından Rüstempaşa Medresesi'nde düzenlenen Bediüzzaman Sergisi, törenle ziyarete açıldı.
Barla - 02.03.2014
Başbakan Erdoğan: Pensilvanya'daki Zat, Dürüstsen Bu Ülkeyi Karıştırmayı Bırak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Said-i Nursi'nin, Isparta Barla'da uzun yıllar sürgünde yaşadığını hatırlatarak, "28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülü veren, 17 Aralık'ta CHP ile kol kola darbeye yeltenen biri nasıl merhum Bediüzzaman'ın izinde olabilir?
Barla - 02.03.2014
AK Parti Isparta Mitingi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de eleştiren Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Bir tanesi MHP Genel Başkanı, ne olduğunun farkında değil. Milliyetçi midir, ulusalcı mıdır, Ergenekoncu mudur, daha buna karar veremedi. Ispartalılar'ın güzel bir sözü var, nedir o? 'Bilmediğin yola girme, taklaşır düşersin. Bilmediğin aşı yeme, davul olur şişersin. Şaşkın şaşkın suratını asma düz yol var iken çamura basma.' Bu ruh ikizleri, düz yol varken, sandık varken başka yollara girdiler, boğazlarına kadar da çamura battılar. Kasetle, ses kaydıyla, montajla hükümeti düşüreceklerini, AK Parti'yi yıpratacaklarını zannediyorlar. Kimse kusura bakmasın bu CHP değil, bu AK Parti. CHP'de birileri kasetle gider, gelebilir, ama AK Parti'de bunu yapamazlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanını montaj kasetlerle dize getiremezler, diz çöktüremezler. Onlar müfteri. Biz rakamlarla konuşuyoruz, biz eserlerle konuşuyoruz, biz icraatlarımızla konuşuyoruz, onlar iftirayla.  Bunlarda takiye var, yalan var, bunlarda iftira var. Bini bin para bu denli bunlar maalesef iftirayı seviyorlar." -"Bediüzzaman Said Nursi, tek partinin zulmünü yani CHP'nin zulmünü burada çekti" Başbakan Erdoğan, Isparta'nın Bediüzzaman Said Nursi'nin uzun yıllar sürgünde yaşadığı şehir olması nedeniyle de çok anlamlı bir şehir olduğuna işaret ederek, Said Nursi'nin eserlerinin çok önemli bir kısmını Isparta'da, Barla'da yazdığını, Barla'nın da önemli bir merkez konumunda olduğunu söyledi.
Barla - 02.03.2014
Başbakan Erdoğan: Nerede Said-İ Nursi Nerede Pensilvanya'daki Zat
Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da Isparta'ya geldi. Başbakan Erdoğan, daha sonra partisinin mitingine katılmak için otobüsü ile havalimanından ayrıldı. Erdoğan mitin alanına gelmesiyle, kendisine saatler öncesinden karşılamaya gelen vatandaşların da coşkusu arttı. Konuşmasının başında gülleriyle meşhur Isparta'ya övgüler düzen Erdoğan Ispartalıların AK Parti'ye kurulduğu günden bugüne sürekli sahip çıktığını dile getirdi. -"MİLLETİMİZ AK PARTİ İLE YOLA DEVAM DİYECEK"- Erdoğan, Isparta'da da CHP'ye eleştiriler yöneltmeye devam etti. Başbakan konuşmasında şunları kaydetti: "Rabbim birliğimizi kardeşliğimizi yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Türkiye'ye istikamet çizecek yeni Türkiye'ye güç verecek bir seçime giriyoruz. 30 Mart seçimlerinde sandığa gidecek eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacaksınız. AK Parti ile sandıkta başa çıkamadılar şimdi başka yollarla bunu yapmaya çalışıyorlar. AK Partiyi montaj kasetlerle çirkin iftiralarla yıpratacaklarını zannediyorlar. Bunların eline 3-5 koyun verseniz onları kaybedip öyle gelirler. Kasetle gelen kasetle gider, milletle gelen milletle gider. Said-i Nursi eserlerinin bir kısmını Isparta Barla'da yazdı.
title