Barla Haberleri

Barla haber, Barla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barla - 15.09.2011
Sarkıntılık Eden Turistlere Türk Dayağı
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde diskodan çıktıktan sonra eğlencelerini dışarda da sürdüren İngiliz ve Belçikalı turistler, yoldan geçenlere laf atınca bir grup Türk tarafından dövüldü. Kavgada 1 İngiliz turist yaralandı. Bodrum İlçesi'ne bağlı eğlence mekanlarıyla ünlü Gümbet'teki Barlar Sokağı'nda bulunan bir diskoda eğlenen İngiliz ve Belçikalı turist grup saat 03.
Barla - 15.09.2011
Ak Partili Vekil, Bodrum Liman Gümrüğü'nde İnceleme
Bodrum Liman Gümrüğü'ndeki incelemeleri sırasında milletvekili Ali Boğa'ya, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Yılmaz Algül, Bodrum Belediye Başkan Vekili Halit Özkaplan da eşlik etti. Milletvekili Boğa, gümrükte, İstanköy (Kos) Adası başta olmak üzere Yunan Adaları'ndan günübirlik turlarla ilgili bilgi aldı. Boğa, daha sonra yürüyerek Barlar Sokağı'na geçip, esnafla görüştü.
Barla - 14.09.2011
Vekil Boğa'dan, Bodrum Liman Gümrüğü'nde İnceleme
Adalet ve Kalkınma Partisi Muğla Milletvekili Ali Boğa, beraberindekilerle birlikte, günübirlik turlara kapatılacağı duyumları üzerine Bodrum Limanı Gümrük Kapısı'nda incelemelerde bulunup, esnafın nabzını tuttu. Milletvekili Boğa, buradaki ticari aktivitenin önemini ve halkın nabzını gerek İçişleri Bakanlığı gerekse de Gümrük Müsteşarlığı'nın yetkili birimlerine aktaracağını söyledi. Bodrum Liman Gümrüğü'ndeki incelemeleri sırasında milletvekili Ali Boğa'ya, AKP Bodrum İlçe Başkanı Yılmaz Algül, Bodrum Belediye Başkan Vekili Halit Özkaplan da eşlik etti. Milletvekili Boğa, gümrükte, İstanköy Adası başta olmak üzere Yunan Adaları'ndan günübirlik turlarla ilgili bilgi aldı. Boğa, daha sonra yürüyerek Barlar Sokağı'na geçip, esnafla görüştü, liman gümrüğün günübirlik turlara kapanması konusundaki düşüncelerini öğrenip, nabız tuttu.
Barla - 14.09.2011
Mutki'de Yol Yapma Çalışmaları
Mutki Belediyesi tarafındın yıllardır tozdan ve çamurdan geçilemeyen yollara, kilitli parke taşı döşeniyor. Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, yaptığı açıklamada, yıllardır tozdan ve çamurdan geçilmeyen yollara parke taşı döşediklerini söyledi.
Barla - 14.09.2011
Otantik ve Gizemliye Doğru Bir Tur
Gazella Kurban Bayramı için uzak diyarlara en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir tur düzenliyor.
Barla - 13.09.2011
"Gölümüzü Tanıyoruz, Seviyoruz, Koruyoruz"
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), TÜBİTAK'ın "2011 Yılı 4004 Doğa Eğitimleri ve Bilim Okulları" çağrısı kapsamında "Gölümüzü Tanıyoruz, Seviyoruz, Koruyoruz" projesi etkinliklerini başlattı. SDÜ Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi tarafından yürütülen proje kapsamında verilen eğitime, Isparta Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu ve Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı. Proje, öğrencilere gölü tanıtmak, sevdirmek ve göldeki avcılık faaliyetlerini tanıtmak amacını taşıyor. Proje eğitmenlerinden Yüksek Mühendis Ufuk Yıldırım, öğrencilerin üç gün Eğirdir'de, bir gün Gelendost'ta, bir gün Barla'da eğitim göreceklerini bildirdi.
Barla - 13.09.2011
Hastanelik Eden Kavga Kamerada
Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir barda yer kavgasına tutuşunca bar personeli tarafından dışarı çıkartılan üniversite öğrencisi 3 İngiliz turist, tartıştıkları 3 Türk tarafından dekme ve yumruklarla hastanelik oluncaya kadar dövüldü. Sokak ortasındaki kavga, saniye saniye kameralara yansıdı. Olay, Marmaris İlçesi Tepe Mahallesi 33 Sokak'ta pazar günü saat 02. 30 sıralarında meydana geldi. İngiltere'den tatil yapmak üzere Marmaris'e gelen üniversiteli 8 İngiliz, Barlar Sokağı'ndaki bir diskoya gidip eğlenmeye başladı.
Barla - 13.09.2011
İngiliz Turistlere Meydan Dayağı
Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir barda yer kavgasına tutuşunca bar personeli tarafından dışarı çıkartılan üniversite öğrencisi 3 İngiliz turist, tartıştıkları 3 Türk tarafından dekme ve yumruklarla hastanelik oluncaya kadar dövüldü. Sokak ortasındaki kavga, saniye saniye kameralara yansıdı. Olay, Marmaris İlçesi Tepe Mahallesi 33 Sokak'ta pazar günü saat 02. 30 sıralarında meydana geldi. İngiltere'den tatil yapmak üzere Marmaris'e gelen üniversiteli 8 İngiliz, Barlar Sokağı'ndaki bir diskoya gidip eğlenmeye başladı.
Barla - 13.09.2011
5 Yıldır Bebek Bekliyordu, Tüp Bebek Yöntemiyle Hamile Kaldı İkizleri Oldu
Bursa'da, 5 yıldır devam eden infertilite (kısırlık) döneminden sonra tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kadının ikiz bebekleri oldu. Uzun süredir bebek sahibi olamadığı için tüp bebek tedavisine başvuran Ayşe Cihan, yardımcı tüp bebek yöntemiyle gebe kaldı. Genç kadın, biri erkek diğeri kız ikiz çocuk dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşıyor. Genç kadının zorlu bir hamilelik dönemi geçirdiğini anlatan Özel Bursa Anadolu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Behram Barlas, yardımcı tüp bebek yöntemiyle gebe kalan Cihan'ın, ikiz gebelik süresince değişik hastanelerde takibe alındığını söyledi.
Barla - 13.09.2011
Taşlar Kıymete Bindi
Başbakan Yardımcılığı, dövize ilişkin işlemler yapmasına izin verilen ve kıymetli maden, taş ve eşyalara ilişkin işlemler de yapabilen anonim şirketlere; Kıymetli Madenler Borsasına üye olmak kaydıyla, kıymetli taşların ithalini, ihracını ve söz konusu Borsada sürdürülmekte olan kıymetli maden ve taşlara ilişkin işlemleri yapmasına izin verdi. Başbakan Yardımcılığı'nın "Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin 2006-32/32 Sayılı Tebliğde Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Bakanlıkça tespit edilen usul ve esaslar çerçevesinde dövize ilişkin işlemler yapmasına izin verilen ve kıymetli maden, taş ve eşyalara ilişkin işlemler de yapabilen anonim şirketler; Kıymetli Madenler Borsasına üye olmak kaydıyla, ilgili yönetmelik ve mevzuat hükümleri çerçevesinde kıymetli taşların, işlenmemiş kıymetli madenler ile barlar veya külçeler halindeki işlenmiş kıymetli madenlerin ithalini, ihracını ve söz konusu Borsada sürdürülmekte olan kıymetli maden ve taşlara ilişkin işlemleri yapabilecek.
Barla - 12.09.2011
"Alkol Tedavisi Görüp
Topluma Kazandırılmalı"
Eskişehirspor yenilgisiyle lige start veren Beşiktaş?ta İspanyol yıldız Guti siyah ? beyazlılarda hedef tahtası haline geldi. Özel yaşantısından dolayı eleştirilerin odak noktası haline gelen Guti konusunda spor yazarı Kaya Çilingiroğlu?nun kullandığı ağır sözler dikkat çekti. Çilingiroğlu, bugün Radyospor?daki yayınında İspanyol futbolcu ile ilgili siyah-beyazlı yönetimi göreve çağırarak, ?Guti alkol tedavisi görüp topluma kazandırılmalı? dedi. Çilingiroğlu, "Beşiktaş'ta patron yok. Korkunç bir disiplinsizlik var. Bu daha da artacak. Yaklaşık 40 yıldır futbol seyrediyorum, ben böyle bir futbolcu (Guti) görmedim. Barlardan o halde futbolcu çıkar mı? Bardan o şekilde bir futbolcu değil insan çıksa ben insanlık adına onu tedaviye gönderirim.
Barla - 12.09.2011
Başına Şişeyle Vurulan İngiliz Turist Şikayetçi Olmadı
Muğla'nın Marmaris İlçesi Barlar Sokağı'nda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, başına içki şişesiyle vurularak yaralandığı iddia edilen 25 yaşındaki İngiliz John Edward, kontrol altında tutulduğu hastaneden kaçtı.
Barla - 12.09.2011
Ortaçgil ve Senfoni Dinleyiciyi Büyüledi
BKM'nin organizasyonuyla gerçekleşen Turkcell Kuruçeşme Arena konserlerinde cumartesi akşamı sahnede Bülent Ortaçgil ve Senfoni Orkestrası vardı. 26 kişilik yaylı grubuyla verdiği senfonik konserinde ağırlıklı olarak son albümü 'Sen'deki parçalarını seslendiren sanatçı 'Benimle Oynar Mısın?', 'Bu Su Hiç Durmaz' ve 'Beni Katagorize Etme' gibi klasikleşmiş parçalarını da söylemeyi ihmal etmedi. Hayranlarının isteğini kıramayarak 3 kez bis yapan sanatçı, 'Telefon' ve 'Eylül' şarkılarıyla geceyi noktaladı. ÜNLÜLER DE İZLEDİ Ortaçgil'e; Baki Duyarlar, Cem Aksel, Gürol Ağırbaş, Birol Ağırbaş ve Barlas Tan Özemek eşlik etti.
Barla - 07.09.2011
Dünya Yıldızlarının da Tercihi Türkiye
Çiğdem Pala - Dünya turizm sektöründeki payı gün geçtikçe büyüyen Türkiye, cennet koyları, tarihi mekanları, eşsiz doğası ve birbirinden leziz yemekleriyle dünyaca ünlü yıldızları da cezbediyor. Bu yıl turist sayısında 30 milyonu aşmayı hedefleyen Türkiye, dünyaca ünlü birçok yıldızın tatil için tercih ettiği ülke oldu. AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, her geçen yıl turist sayısında artış gösteren Türkiye, dünyaca tanınan ünlülerin de tatillerini geçirmek için tercih ettikleri bir ülke haline geldi. Başta Hollywood sinemasının ünlü oyuncuları ve yönetmenleri olmak üzere podyumların ünlü mankenleri ve sporcular da ilk önce tatil, sonra da iş için Türkiye'yi seçti. Gizli cennet koylara, doğal yaşam alanlarına ev sahipliği yapan, doğanın yer yer tarihle kucaklaştığı Ege ile Akdeniz, ardından "2010 Avrupa Kültür Başkenti" unvanı ile prestiji daha da artan İstanbul, tatil için rotasını Türkiye'ye çeviren dünyaca ünlü yıldızların tercihi oldu. -HANKS VE SPIELBERG MAVİ TURA ÇIKTI- Amerikalı aktör Tom Hanks ile Oscarlı ünlü yönetmen Steven Spielberg'in, aileleriyle birlikte Ege'de çıktıkları mavi tur, medyada geniş yer buldu. Türkiye'de mavi tura Kuşadası'nda başlayan Hanks ve Spielberg, süper lüks yatlarıyla her geceyi ayrı bir koyda geçirdi. Hanks ve Spielberg, aileleriyle birlikte sırasıyla Dalyan, Kaunos harabeleri, Orak Adası, Kleopatra Adası, Gökova, Datça-Knidos ve Göcek'i gezdi. Tatilin ilk günlerinde dolaştıkları yerlerde tanınmayan Hanks ve Spielberg, kendilerini fark eden hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. -MERYEM ANA EVİNİ GEZDİLER- Müzisyenliğinin yanı sıra dünyadaki yoksul insanların sayısını azaltmak amacıyla imza attığı sosyal projeleriyle de tanınan U2'nun solisti Bono da ailesiyle birlikte tatil için Türkiye'yi seçen ünlülerden oldu. Ailesiyle birlikte Türkiye'ye gizlice gelen, daha sonra özel bir yatla Göcek'e giden ünlü müzisyen, buradan da Dalaman'a geçti. Selçuk'a da giderek Efes Antik Kenti'ni ziyaret eden Bono, Meryem Ana Evi'ni de gezdi. Oscar ödüllü sinema yıldızı Jodie Foster da ailesiyle birlikte Türkiye'ye geldi. Efes turu ve Meryem Ana Evi ziyareti sonrası bir gece Şirince'de konaklayan Foster ailesi, beldenin çarşısını da gezerek, leziz Türk yemeklerinin tadına baktı. -BODRUM'U SEÇENLER- Portekiz Milli Takımı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, bir alışveriş merkezinin açılışı için geldiği İstanbul'dan daha sonra özel uçakla kız arkadaşı ünlü manken Irina Shayk ile birlikte Bodrum'a gitti. Türkiye'nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum'da tatilini geçiren Ronaldo, lüks bir tekneyle çıktığı mavi yolculuk boyunca Ege'nin cennet koylarında denize girme ve gezme fırsatı buldu. Hollywood yıldızları Michael Douglas, eşi Catherine Zeta Jones, çocukları ve arkadaşlarıyla birlikte çıktıkları 2 haftalık Ege ve Akdeniz turu sırasında fırtınaya yakalanmaları nedeniyle tatillerinin 2 gününü Bodrum'da geçirdi. Ünlü çift, Yunanistan'ın Simi Adası'ndan "Mary Jean 2" adlı İngiliz bayraklı lüks yat ile geldikleri Bodrum'da dünyaca ünlü barlar sokağında yürüyüş yaptı.
Barla - 07.09.2011
Dünya Yıldızlarının da Tercihi Türkiye
Dünya turizm sektöründeki payı gün geçtikçe büyüyen Türkiye, cennet koyları, tarihi mekanları, eşsiz doğası ve birbirinden leziz yemekleriyle dünyaca ünlü yıldızları da cezbediyor. Türkiye, dünyaca ünlü birçok yıldızın tatil için tercih ettiği ülke oldu. Başta Hollywood sinemasının ünlü oyuncuları ve yönetmenleri olmak üzere podyumların ünlü mankenleri ve sporcular da ilk önce tatil, sonra da iş için Türkiye'yi seçti. Amerikalı aktör Tom Hanks ile Oscarlı ünlü yönetmen Steven Spielberg'in, aileleriyle birlikte Ege'de çıktıkları mavi tur, medyada geniş yer buldu. Müzisyenliğinin yanı sıra dünyadaki yoksul insanların sayısını azaltmak amacıyla imza attığı sosyal projeleriyle de tanınan U2'nun solisti Bono da ailesiyle birlikte Türkiye'ye geldi. Ünlü müzisyen, Dalaman'a ve Selçuk'a gitti. Bono, Meryem Ana Evi'ni de gezdi. Oscar ödüllü sinema yıldızı Jodie Foster da ailesiyle Efes turu ve Meryem Ana Evi ziyareti yaptı. Portekiz Milli Takımı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, bir alışveriş merkezinin açılışı için geldiği İstanbul'dan daha sonra özel uçakla kız arkadaşı ünlü manken Irina Shayk ile birlikte Bodrum'a gitti. Hollywood yıldızları Michael Douglas, eşi Catherine Zeta Jones, çocukları ve arkadaşlarıyla birlikte çıktıkları 2 haftalık Ege ve Akdeniz turu sırasında fırtınaya yakalanmaları nedeniyle tatillerinin 2 gününü Bodrum'da geçirdi. Ünlü çift, Yunanistan'ın Simi Adası'ndan "Mary Jean 2" adlı İngiliz bayraklı lüks yat ile geldikleri Bodrum'da dünyaca ünlü barlar sokağında yürüyüş yaptı.
Barla - 07.09.2011
Bodrum'da Sahte İçki Operasyonu
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde polis ekiplerinin operasyonu sonucu 750 litre sahte içki ele geçirildi. Operasyon kapsamında 3 şüpheli gözaltına alındı. Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bodrum Grup Amirliği ekipleri, 'Merdiven altı üretim' olarak bilinen sahte içkinin piyasaya sürüleceği ihbarını aldı. Bodrum dışında üretilen ve Bodrum'un Gümbet Mahallesi'ndeki bar ve diskolara satılacağı ihbarı üzerine, çalışmalar barların bulunduğu sokak çevresinde yoğunlaştırıldı.
Barla - 06.09.2011
Beyoğlu'nun "Masa Operasyonu" İngiliz Basınında
Guardian, Beyoğlu'ndaki bir çok kafeden masaların ve sandalyelerin belediye görevlilerinin baskınından sonra kaldırıldığını vurgulayarak, "İstanbul'un turizm kalbi"ndeki bu "masa operasyonu"nun sonucunda, lokanta ve kafelerin para kaybettiklerine ve yaklaşık 2 bin kişinin işini kaybettiğine dikkat çekti İstanbul'un Beyoğlu semtindeki lokanta ve barların işletmecilerinin dışarıdaki masaları kaldırmaya mecbur edilmesi, İngiliz basınında haber oldu.
Barla - 01.09.2011
Marmaris Gülşen'le Eğlendi
Ramazan Bayramı tatili için Muğla'nın Marmaris İlçesi'ni tercih edenler, Gülşen konserleriyle coştu. Barlar Sokağı'ndaki Arena Club'da altı konser veren Gülşen'i dinlemeye gelenler müzik dolu hareketli saatler geçirdi.
Barla - 01.09.2011
Alanya'da Eğlence Tavan Yaptı
Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki eğlence mekanları, 9 günlük bayram tatilinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Yerli vatandaşlar soluğu, bayramda kapılarını müşterilerine açan barlarda aldı.
Barla - 01.09.2011
Alanya'da Eğlence Dorukta
Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki eğlence yerleri, 9 günlük bayram tatilinde tatilci ve turistlerin akınına uğradı. Tatilciler, bayramda kapılarını müşterilerine açan barları doldurdu.
Barla - 27.08.2011
"Nişantaşı Benden Çok Çekmiştir"
Başrolünü oynadığı 'Issız Adam' filmiyle üne kavuşan ve ardından birçok başarılı yapımda rol alan Cemal Hünal; şu sıralar atv ekranında yayınlanan 'Seni Bana Yazmışlar' dizisiyle sevenleriyle buluşuyor. İstanbul'da doğup büyüyen başarılı oyuncu, İstanbul'un kendisi için ne ifade ettiğini Touch İstanbul dergisine anlattı... İstanbul'da doğup büyüdünüz. Nasıl bir aile ortamınız vardı? Ben mutlu ve kalabalık bir ailede büyüdüm. O yüzden çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Apartmanımız da gayet eğlenceliydi. Aile apartmanı olduğundan iki amca, bir hala, dedemler ve biz aynı yerdeydik. Bizim ev dört kişilik. Benden dört yaş küçük bir kardeşim var; Kerem. Sosyal bir aileydik. ÇİFTLİĞE YOLCULUK Ailenin belli ritüelleri var mıydı? Yemekler, toplantılar vs... Annem özel yemekler düzenlerdi bazen... Ama onu sofrada asla göremezdik. Yemek bitmeden mutfağa gider, ortalığı toplar, bulaşık yıkardı. Hâlâ da bu böyledir. Maçka'da büyümüşsünüz, şimdi de Teşvikiye'de oturuyorsunuz... Teşvikiye'ye yerleştiğim zaman benim ortağı olduğum bir restoran vardı; Zazie. Sonra oyunculuk kariyerim başladı ve restoran işinden ayrıldım. Ama biz o mahalleye yerleşmiştik artık... Aslında Zekeriyaköy'e taşınmak istiyordum ama Lale'yi (sevgilisi Lale Cangal) ikna edemedim. Sabahları erken kalkıyorum. Ama zaten o saatte çiftliğe gitmek 20 dakika sürüyor. Çıkıp Maslak binalarının aralarından geçip orman yoluna dalıyorsun. Zaten çiftliğe girdiğim, atın üzerine çıktığım anda Mançurya'da, Colorado'da ya da Orta Amerika'da bir yerde olabilirim. Oralarda zaman mekân kavramları yok. HAMBURGER DELİSİ Bütün bunlardan sonra tekrar Teşvikiye'ye geri dönüyorsunuz ama... Evet. Mutlu oluyorum döndüğüm zaman da! Çünkü sevdiğim kadına gidiyorum. Teşvikiye'nin şöyle bir yanı var: Eski binalar, eski mekanlar, eski insanlar... Ama bir taraftan da en büyük markaları görüyorsun. Ben mesela üzerinde marka yazan hiçbir şeyi giymem. Billboard değilim ki! Şunu da kabul etmek lazım... Şehir hayatının bir büyüsü var. İnsanlığın gelişmesinin vardığı noktayla alakalı bir şey bu. Bu şehir tezatlarla güzel... Üstelik evimin köşesinde süper bir hamburgerci var. Hamburger benim en sevdiğim şey. İstanbul'da bağımlılık yaratan yerler? Asmalımescit! Her zaman canlı olmasını seviyorum. İnsanların dağıtma lüksü var... Gece hayatının gerçek yüzünü orada görebiliyorsun. Bence bir yerin güzel olması için biraz da kendi pisliğinin olması lazım ama bazen çekiniyorum gitmeye. Çok laf atıyorlar. Yemek için Dükkan Burger'i çok severim. Reasürans Çarşısı içindeki barlar zaten arkadaşlarımın mekânları.
Barla - 25.08.2011
Geely Emgrand Ec7 Hatchback Türkiye'de Satışa Sunuldu.
Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Türkiye?de satışa sunulan Geely Emgrand EC7 modelinin sedan versiyonu, satışa çıktığı günden itibaren büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Geely?nin Emgrand serisi, markanın Avrupalı kullanıcılar için Avrupa standartlarında ürettiği ilk otomobil serisi olma özelliğini taşıyor. Emgrand EC7 Hatchback modeli, motor yönetim sistemi, fren ve yakıt sistemi, elektrik-elektronik kontrol üniteleri gibi son derece kritik konularda Bosch, Valeo, Delphi gibi pek çok dünya devi teknoloji şirketiyle oluşturulan işbirlikleri sonucu üretilmiştir. Geely Emgrand EC7 Hatchback, Avrupai ve modern tasarımı, geniş iç hacmi, yaşattığı sürüş keyfi, teknolojisi, güvenliği ile bir C segment otomobilin sunabileceğinden çok daha fazlasını vaadediyor. Geely Emgrand EC7 Hatchback, 1, 5 lt. 106 hp benzinli CVVT motor ile donatılmıştır. Dakikada 5, 800 devir ile 106 beygir güç üreten bu motor, 4400 dev/dak?da ise 133 Nm maksimum tork üretiyor. Bir çok prestijli marka tarafından da kullanılan yüksek teknolojili yeni nesil CVVT motor, her devirde yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sunuyor. 390 lt. gibi sınıf ortalamalarının üzerinde bir bagaj hacmine sahip olan Emgrand EC7 Hatchback, pek çok C segment araçtan daha geniş bir iç mekan sunuyor. 4, 397 mm uzunluğundaki Geely Emgrand EC7 Hatchback, 2, 650 mm dingil mesafesine, 1, 470 mm tavan yüksekliğine ve sınıfındaki en iyi değerlerinden biri olan 1, 789 mm genişliğe sahiptir. Aracın standart donanım listesinde bulunan, EBD destekli ABS, sürücü, yolcu ve perde olmak üzere toplam 6 adet hava yastığı, kapı içi çelik barlar ve immobilizer ile güvenliği ön planda tutan Emgrand EC 7 Hatchback?de ayrıca yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve bagaj açma, elektrikli, ısıtmalı ve led sinyalli yan aynalar, katlanabilir kontak anahtarı, yükseklik ayarlı deri kaplı direksiyon, tam otomatik digital klima ve polen filtresi, radyo/CD/Mp3 çalar ve USB bağlantısı, elektrikli tek dokunuşla açılıp kapanan ve sıkışma kontrollü ön ve arka camlar, otomotik yanan farlar, ön ve arka sis farları, sunroof, elektrikli sürücü koltuğu, park sensörü ve 16?? alimünyum alaşımlı jantlar sunulan konfor ekipmanlarından bazıları.
Barla - 25.08.2011
Emgrand EC7 Türkiye'de Satışa Sunuldu
Aracın standart donanım listesinde bulunan, EBD destekli ABS, sürücü, yolcu ve perde olmak üzere toplam 6 adet hava yastığı, kapı içi çelik barlar ve immobilizer ile güvenliği ön planda tutan Emgrand EC 7 Hatchback'de ayrıca yol bilgisayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve bagaj açma, elektrikli, ısıtmalı ve led sinyalli yan aynalar, katlanabilir kontak anahtarı, yükseklik ayarlı deri kaplı direksiyon, tam otomatik digital klima ve polen filtresi, radyo/CD/ Mp3 çalar ve USB bağlantısı, elektrikli tek dokunuşla açılıp kapanan ve sıkışma kontrollü ön ve arka camlar, otomotik yanan farlar, ön ve arka sis farları, sunroof, elektrikli sürücü koltuğu, park sensörü ve 16'' alimünyum alaşımlı jantlar sunulan konfor ekipmanlarından bazıları.
Barla - 25.08.2011
İstanbul'un Parlak Işıkları İngiliz Basınında
The Telegraph, İstanbul'un kuşkusuz Londra, New York ve Paris gibi dünya'nın en muhteşem şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, İstanbul'da Osmanlı camisinin gölgesinde nargile içmeyi, boğazdaki gece kulüplerinde dans ederek bir kokteyle serinlemeyi, pahalı bir Türk halısı için pazarlık etmeyi ya da Sultan Ahmet Cami'nin içinde zarif çinilere bakmayı tavsiye etti İstanbul en çekici yanlarıyla yabancı basında yer aldı. The Telegraph gazetesi, İstanbul'un kuşkusuz Londra, New York ve Paris gibi dünya'nın en muhteşem şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, İstanbul'da Osmanlı camisinin gölgesinde nargile içmeyi, boğazdaki gece kulüplerinde dans ederek bir kokteyle serinlemeyi, pahalı bir Türk halısı için pazarlık etmeyi ya da Sultan Ahmet Cami'nin içinde zarif çinilere bakmayı öneriyor. İngiliz The Telegraph gazetesi, İstanbul'un en iyi otellerini, barlarını, dükkanlarını ve restoranlarını anlattığı haberinde, İstanbul'un kuşkusuz Londra, New York ve Paris gibi dünya'nın en muhteşem şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekti.
Barla - 24.08.2011
Selçuklu Belediyesi ile Saraybosna Stari Grad Belediyesi Kardeş Şehir Oldu
Selçuklu Belediyesi ile Saraybosna Stari Grad Belediyesinin kardeş şehir olduğu bildirildi. Selçuklu Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve Bosna Hersek'in iki kardeş ülke olmanın yanı sıra, iki ilçe halkı arasında tarihi ve kültürel bağın, imzalanan protokolle daha da pekiştirileceği vurgulandı. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Saraybosna Stari Grad Belediye Başkanı İbrahım Hadzıbajrıc tarafından imzalanan "Kardeş Şehir" protokolüyle Selçuklu Belediyesi ile Saraybosna Stari Grad Belediyesi kardeş şehir olmuştur. İki ilçe arasında resmi temaslarla birlikte, tarihi ve kültürel bağ ilişkilerini geliştirecek konferans, panel, çevre, sanat, sağlık, spor, turizm ve görsel programların sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla desteklenecektir. İki halk arasındaki derin tarihi ve kültürel bağların gelişmesi ve güçlenmesine önem verilecek, fuar, sergi, festival gibi faaliyetlerle karşılıklı olarak kültürlerin tanıtımı teşvik edilecektir. " Açıklamada, Selçuklu Belediyesinin daha önce de Bosna Hersek'in Teşanj, Romanya'nın Barlad, Suriye'nin Hama ve İran'ın Nişabur kentleriyle kardeş şehir olduğu belirtildi.
Barla - 24.08.2011
Turistik Beldeye Turizm Üniversitesi
Marmaris'in en gözde turistik beldesi İçmeler'e yapılması planlanan Turizm Otelcilik Yüksek Okulu projesinde sona yaklaşıldığı belirtildi. AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete ile birlikte İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren'i ziyaret ederek okul projesinin son durumu hakkında bilgi aldı. Başkan Eren, Halit Narin Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi binasının yapılacak yenilemeyle yüksek okula dönüştürmek istediklerini söyledi. Okul alt kısmındaki pazar alanını ise bu okula tahsis etmeyi düşündüklerini belirten Eren, bununla ilgili planları ilgili bakanlığa sunduklarını ve onay beklediklerini anlattı. Turizm sektöründe insan altyapısı sıkıntısı çekildiğini hatırlatan Eren, "Anadolu'dan gelen insanlarla turizmimizi götürmeye çalışıyoruz. Kendimizi yenilememiz lazım, bu da eğitimli insanla olur" dedi. Projenin onaylanması için elinden gelen desteği vereceğini kaydeden Milletvekili Ali Boğa ise, "Turizm meslek lisesinin önünde öğrencilerin bir de yükseğine gidebileceklerini gördükleri, planlarını daha rahat yapabilecekleri bir imkanları olsun istiyoruz. Bu tür okullar Muğla'daki eğitim potansiyeli ve sektörde çalışan insanların hizmet seviyesini yükseltecektir" diye konuştu. Milletvekili Boğa, Başkan Eren, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete ve belediye meclis üyeleri ile İşadamı Doğan Tugay Halit Narin Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ni gezdi. Okul yetkilileri Milletvekili Boğa'ya okulun fiziki durumu hakkında bilgiler verdi. AK Parti Milletvekili Boğa ve beraberindekiler daha sonra yıllardır atıl durumda bekletilen eski Köy Hizmetleri Kampı'nda incelemede bulundu. İnceleme sonunda söz konusu yerin animasyon ve eğlence alanı olarak planlanmasının daha uygun olabileceği belirtildi. İlçe Başkanı Mete, bu sayede Barlar Sokağı'nın Sarıana Mahallesi sakinlerine verdiği gürültü rahatsızlığının aza indirilebileceğini vurguladı.
Barla - 24.08.2011
Çılgın Eğlence Denizde Bitti
Bodrum'da tatil yapan turistlerin gece barlarda ve diskolarda başlayan eğlenceleri gün ışımadan denizde sona erdi.
Barla - 23.08.2011
Bacak Reflüsü Nasıl Oluşuyor?
Amerikan Hastanesi Damar Cerrahisi Bölümünde görevli Prof. Dr. Semih Barlas, kadınların en büyük sorularından biri olan venöz reflünün (bacak reflüsü), tedavi edilmezse ciddi rahatsızlıklara yol açabildiğini belirtti.
Barla - 23.08.2011
Atatürkün Benzerine Büyük İlgi
İzmir'den tatil için Bodrum'a gelen İzmirli güvenlik şirketi yöneticisi 45 yaşındaki Göksel Kaya, Atatürk'e olan benzerliğiyle görenleri şaşırttı. Bodrum Barlar Sokağı'nda ailesiyle yürüyen Kaya'yı görenler hatıra fotoğrafı çektirdi.
Barla - 23.08.2011
Reflü Bacakları da Vuruyor
Amerikan Hastanesi Damar Cerrahisi Bölümünde görevli Prof. Dr. Semih Barlas, kadınların en büyük sorularından biri olan venöz reflünün (bacak reflüsü), tedavi edilmezse ciddi rahatsızlıklara yol açabildiğini belirterek, bacak reflüsünün 60 yaşına gelen kadınların yüzde 75, erkeklerin de yüzde 45'in de görüldüğünü kaydetti.
Barla - 23.08.2011
Atatürk'ün Benzerine Büyük İlgi
İzmir'den tatil için Bodrum'a gelen İzmirli güvenlik şirketi yöneticisi 45 yaşındaki Göksel Kaya, Atatürk'e olan benzerliğiyle görenleri şaşırttı. Bodrum Barlar Sokağı'nda ailesiyle yürüyen Kaya'yı görenler hatıra fotoğrafı çektirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Barla Haberleri | Barla Haber - Haberler - Sayfa 10 - Barla haberleri, son dakika barla haber ve gelişmeleri burada. Bodrum'da Plajlara Turist Akını.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 00:54:51. #1.14#

title