Barışmak İçin Gittiği Şahıs Tarafından Kalbinden Bıçaklandı

Barışmak İçin Gittiği Şahıs Tarafından Kalbinden Bıçaklandı

Bursa'da 3 Gün Önce Kavga Ettiği Şahıs ile Konuşmak İçin Bir Araya Gelen Genç Kalbinden Bıçaklanarak Hayatını Kaybetti.

Barışmak İçin Gittiği Şahıs Tarafından Kalbinden Bıçaklandı

Bursa'da 3 gün önce kavga ettiği şahıs ile konuşmak için bir araya gelen genç kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Ednilen bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesine bağlı Akçağlayan Mahallesi Yalçın Sokak'ta üç gün önce meydana gelen olayda, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı, TOKİ inşaatlarında işçi olarak çalışan Muaz B. (24), yoldan geçmekte olan tanımadığı Barış Yıldız (22) ile önce tartıştı daha sonra kavga etti. Aynı mahallede oturan ve Muaz B. ile Barış Yıldız'ı tanıyan arkadaşları Mehmet Yasin B. (17) Barış Y. (19) Aziz D. (18), İbrahim K. (19), Faysal G. (17) ve Faruk Ş. (19) dün akşam iki genci

barıştırmak için buluşturdu. Tam barışıp tokalaşma anında, "Bana neden vurdun kaçtın" diye bağıran Muaz B., cebinden çıkardığı meyve bıçağını, Barış Yıldız'ın göğsüne sapladı. Yaralı genç kanlar içersinde yere yığılırken, Muaz B. ve Barış Yıldız'ın arkadaşları olan altı kişi kavga etmeye başladı. Meyve bıçağı kalbine saplanan yaralı genç 112 ambulansıyla kaldırıldığı Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Polis, katil zanlısı Muaz B. ile kavgaya karıştıkları belirlenen 6 kişiyi gözaltına aldı. İfadesinde suçunu kabul eden Muaz B., "Dayak yemem çok zoruma gitti. Üç gün uyuyamadım. O anda çılgına dönüp kendisini bıçakladım. Pişmanım" dedi. Polis olayla alakalı çoku yönlü soruşturma başlatırken, sorgulaması devam eden zanlıların "adam öldürmek ve darp" suçlarından adliyeye çıkartılacakları belirtildi.

(MG-UU-İRF-MEF-Y)

Kaynak: İHA