Barış Suyu Festivali'ne Tarkan Geliyor

Barış Suyu Festivali'ne Tarkan Geliyor

Manavgat Belediyesi'nce Düzenlenen 19-21 Haziran'da Yapılacak Uluslararası Barış Suyu Turizm ve Kültür Festivali'nde Mega Star Tarkan Konser Verecek.

Barış Suyu Festivali'ne Tarkan Geliyor

Manavgat Belediyesi'nce düzenlenen 19-21 Haziran'da yapılacak Uluslararası Barış Suyu Turizm ve Kültür Festivali'nde mega star Tarkan konser verecek.

Manavgat Belediyesi'nce bu yıl 15.'si düzenlenecek Manavgat Uluslararası Barış Suyu Turizm ve Kültür Festivali'nin takvimi belli oldu. 19-21 Haziranda yapılması kararlaştırılan festivalin üçüncü gününde Tarkan konser verecek. Belediye Başkanı Zeynel Şenol, Başkan Yardımcısı ve Festival Komitesi Başkanı Mustafa Erol, Festival Komitesi Üyesi Nuray Şahinoğlu Baydar ve Perihan Gödek ile basın toplantısı düzenleyerek festivalle ilgili bilgi verdi. Başkan Şenol, turizmcilerle yapılan toplantı sonucunda her yıl Ağustos ayında düzenlenen festival tarihini bu yıl Haziran ayına aldıklarını söyledi. Zeynel Şenol, Manavgat'ın ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması amacıyla festival etkinlikleri arasına Tarkan konserini de koyduklarını duyurdu. Bu yıl festivalin, önceki yıllardan daha kapsamlı olacağını belirten Başkan Şenol, festivalin en iyi şekilde gerçekleşebilmesi amacıyla çalışmalara çok önce başladıklarını ve festival komitesi ile haftada bir gün toplantı yaptıklarını söyledi. Başkan Şenol, hedefin Manavgat'ı turizmde başkent yapmak olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Tüm yatırım ve hizmetlerimizi bu doğrultuda yapmaktayız. Bu yılki festivalin hem Tarkan konseri hem de diğer etkinliklerimizle Manavgat'ı markalaşma yolunda daha da ileri götüreceğine inanıyorum.'' Festival Komite Başkanı Mustafa Erol da bu yıl festivalin ikinci günü Titreyengöl etkinliklerinde, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Manavgat Aşçılar Derneği ile sekiz kategoride uluslararası yemek yarışması, bir sonraki gün de 3. Uluslararası Barış Suyu Güzellik Yarışması düzenleneceğini söyledi. Erol, ''Güzellik yarışması için 35 otelimiz başvurdu. Yarışmacılar festivalden bir hafta önce belirlenecek ve kampa alınacak'' diye konuştu.

(AK-ŞT-SÇ-HO-Y)