Rasulayn kırsalındaki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor

Rasulayn kırsalındaki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor

16.10.2019 09:01 | Son Güncelleme: 16.10.2019 09:27
Rasulayn kırsalındaki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor

Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde oluşturmak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında Rasulayn'daki terör örgütü YPG/PKK hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusunun, Fırat'ın doğusundaki terör örgütü YPG/PKK hedeflerini yok etmek, bölgede huzur ve barışı sağlamak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı 8. gününde planlandığı şekilde devam ediyor.

Harekat kapsamında Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Rasulayn kırsalındaki terör mevzileri ateş altına alınıyor.

YOĞUN OBÜS ATIŞLARIYLA TERÖR HEDEFLERİ VURULUYOR

Gece saatlerinde de devam eden yoğun obüs atışlarıyla terör hedefleri vurulurken, bölgeden dumanlar yükseliyor.
Kentteki çatışma ve patlama sesleri, Ceylanpınar'dan duyuluyor.

HAREKATTA 637 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 637 olarak açıklandı.

NE OLMUŞTU?

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait F16 savaş uçakları, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan ve yaklaşık 30 kilometre derinlikteki terör örgütü YPG/PKK hedeflerini Çarşamba günü saat 16:00 sıralarında imha etmişti.

Ayn İsa ilçesi çevresindeki Rami Hava Üssü ve cephaneliği ile Aluk, Mustel, Esadiye, Fender ve Huşan köylerindeki terör örgütü hedefleri, savaş uçaklarınca bombalanmıştı.

Bombardımanda Resulayn ilçesi ve bazı çevre köyler ile Derik ve Kamışlı ilçeleri kırsalındaki terörist unsurlar da vurulmuştu.

KARA HAREKATI DA AKŞAM BAŞLAMIŞTI

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında kara harekatı da hava saldırısından saatler sonra başlamıştı.

Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Güler ve komutanlarla Barış Pınarı Harekatını Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezinden sevk, idare ediyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title