Barış İçin Askeri Operasyon

Barış İçin Askeri Operasyon

Şanghay İşbirliği Örgütü'ne (Şiö) Üye Ülkeler Tarafından Ural Dağları'nda Düzenlenen "Barış Misyonu 2007" Adlı Ortak Askeri Tatbikat Yapıldı.

Barış İçin Askeri Operasyon

Şanghay İşbirliği Örgütü'ne (ŞİÖ) üye ülkeler tarafından Ural Dağları'nda düzenlenen “Barış Misyonu 2007” adlı ortak askeri tatbikat yapıldı.

ŞİÖ üyesi Rusya, Çin, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan liderleri tarafından izlenen tatbikata çoğu Rusya ve Çin'den olmak üzere toplam 6000 asker katıldı.

ŞİÖ liderlerinin tümü dün Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki ŞİÖ zirvesinin ardından bu sabah örgütün gövde gösterisi olarak nitelenen ortak tatbikatı izlemek için Rusya'ya geldi.

Tatbikatta, yüzlerce savaş uçağı, zırhlı araç ve ağır silahlarla teröristlerin ele geçirmeye çalıştığı enerji kaynakları korundu.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Alaksandır Losyukov bugün yaptığı açıklamada, basında tatbikatın ABD'ye karşı olduğu yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını savunarak, “ŞİÖ'nün tatbikatında Amerikan karşıtı hiçbir şey göremiyorum” diye konuştu.

Kaynak: DHA