Barış İçin Adriyatik'e Yelken Açtılar
Haberler » Güncel » Barış İçin Adriyatik'e Yelken Açtılar - Haber

Barış İçin Adriyatik'e Yelken Açtılar

BODRUM'da geçen 23 Nisan'da denize açılan 4 kadın denizcinin oluşturduğu Deniz Tutkusu Seyirde Grubu, İtalya kıyılarına ulaştı.

Barış İçin Adriyatik'e Yelken Açtılar

'da geçen 'da denize açılan 4 kadın denizcinin oluşturduğu Deniz Tutkusu Seyirde Grubu, kıyılarına ulaştı. Grup lideri Pırıl Adanalı "Kadından kaptan olmaz diyenlere inat, gittiğimiz her ülkede ve her limanda Türk kadınının gücünü ve farklılığını anlatıp barışa vurgu yapacağız" dedi.


Bodrum İlçesinde yaşayan ve Tutkum adlı yat ile girdikleri yelken yarışlarında birçok kez ödül alan Deniz Tutkusu Seyirde Grubu, 23 Nisan'da Milta Marina'dan demir alarak 'e açıldı. 'Yurtta Barış Dünyada Barış' sloganı ile yola çıkan Saibe Keçeli (53), Ceyda Güleçyüz (57), Neşe Vidinli Hasipek (52) ve Pırıl Adanalı (58) 10 günde İtalya kıyılarına ulaşmayı başardı. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda Bodrum'da olmayı hedefleyen ve yaklaşık 2 bin 160 mil yol kat ederek Akdeniz'i baştan aşağı gezeceklerini belirten grubun sözcüsü Pırıl Adanalı, "Atatürk'ün kadınları olarak onun Yurtta Barış Dünyada Barış felsefesini Akdeniz'in her limanına, her kentine taşıyacağız. Ayrıca kadından kaptan olmaz diyenlere inat çıktığımız bu gezide, gittiğimiz her ülkede ve her limanda Türk kadınının gücünü ve farklılığını anlatıp barışa vurgu yapacağız. Şu anda Yunanistan kıyılarından İtalya kıyılarına varmak üzereyiz ve yolculuğumuz aksamadan sürüyor" dedi.


- Muğla

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler