Barış Gücü Haberleri

Barış Gücü haber, Barış Gücü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barış Gücü - 1.12.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ulusa seslendi
"Koridor Rus barış gücünün kontrolüne verildi" Laçın kentinin stratejik öneminin söz konusu bölgeden ve şehir merkezinden Laçın koridorunun geçme olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Bu koridor, Rus barış gücünün kontrolüne verildi.
Barış Gücü - 26.11.2020
Son dakika... Rusya Savunma Bakanlığı: Ermenistan'dan Karabağ'a 1700'den fazla sığınmacı döndü
Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, son 24 saatte Ermenistan'dan Dağlık Karabağ'a 1777 sığınmacının döndüğünü ve Rus barış güçlerinin sığınmacılara refakat ettiğini duyurdu. Bakanlık, "Erivan'dan kalkan ve 1777 kişiyi Dağlık Karabağ'a getiren otobüsler, Hankendi'deki ana meydana ulaştı. Konvoyun hareketi, Rus barış gücü birlikleri ve askeri polis devriyelerinin eşliğinde gerçekleşti" ifadelerini kullandı.
Barış Gücü - 25.11.2020
Tunus Meclis Başkanı, OAC'deki BM Barış Gücü'ne asker gönderilmesini onayladı
Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, ülkesinden bir askeri birliğin Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki (OAC) Birleşmiş Milletler Barış Gücü (MINUSCA) bünyesinde görev yapmasına ilişkin taslağı onayladı.
Barış Gücü - 24.11.2020
Moldova'daki seçimler ve Transdinyester sorunu
Sandu, Moldova için farklı bir gelecek planları yaparken Rusya'nın Moldova'da etkisini kaybetmeye, askerlerini Transdinyester'den çıkartmaya, hele hele bu eski Sovyet cumhuriyetini Batı'ya kaptırmaya hiç niyeti yok. Romanya ile Ukrayna arasında kalan Moldova, özellikle ülkede Rusya yanlısı iktidarlar olduğunda Moskova'nın Doğu Avrupa'daki "Truva Atı" özelliğini taşıyor. Transdinyester bölgesi ise Ukrayna ile sınıra sahip ve buradaki Rus Barış Gücü de tüm tarafları rahatsız ediyor.
Barış Gücü - 23.11.2020
Moldova yönünü Batı'ya mı çevirdi?
Dinyester nehrinin doğusunda, Ukrayna'ya bitişik dar bir toprak şeridini ifade eden Transdinyester, SSCB döneminde kurgulanmış sanayi altyapısı ve Slav (Rus ve Ukraynalı) ağırlıklı çok etnisiteli toplumsal görünümüyle Moldova'nın geri kalanından farklılaşır. Nitekim bu farklılaşma, Moldova'nın devlet kimliğine, toplumsal tercihlerine ve geleceğine ilişkin yaklaşım farkı çerçevesinde tırmandı ve 1992'de yaşanan bir iç savaşla Transdinyester üzerindeki Moldova nüfuzu son buldu. Bu iç savaş esnasında ve sonrasında Tiraspol merkezli Transdinyester'in koruyucusu Rusya oldu. Rusya, ateşkes hükümleri gereği Dinyester nehri çevresine "barış gücü" adı altında yerleştirdiği askerleriyle bölünmüşlüğü garanti altına alıp siyasal ayrılıkçılığı konsolide ederken, Transdinyester'in tüm ekonomik, sosyo-kültürel ve siyasal kararlarını denetleyen esas unsur haline geldi.
Barış Gücü - 21.11.2020
Son dakika haberi... Hollanda, Kuzey Irak ve Mali'ye asker gönderecek
Gelen son dakika haberine göre Hollanda'nın, Kuzey Irak'a ve Mali'de Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı görev yapan barış gücü MINUSMA'ya askeri destek sağlayacağı bildirildi.
Barış Gücü - 20.11.2020
Somali'de yaklaşan seçimler ve olası dış müdahale
Örneğin Kenya, Somalili mültecilerin bulunduğu dünyanın en büyük mülteci kamplarından birine ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda, bu ülkeler Somali'nin kırılgan siyasetinde şu veya bu şekilde bir baskıya sahip olabilir. Daha özel olarak belirtmek gerekirse, yukarıda belirtilen üç ülkenin, Somali'deki Afrika Birliği Somali Misyonu'nun (AMISOM) bir parçası olan ve sayıları 22 binden fazla olduğu tahmin edilen barış gücü askeri var.
Barış Gücü - 17.11.2020
Azerbaycan'da Rus Barış Gücü'ne protesto: Rusya git, Türkiye kal
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bir grup Azerbaycan vatandaşı Dağlık Karabağ'daki Rusya barış gücünü protesto ederek, " Rusya git, Türkiye kal" sloganları attı.
Barış Gücü - 17.11.2020
Ermenistan Başbakanı Paşinyan: "Yüzlerce Ermeni askeri kayıp"
Azerbaycan ve Ermenistan arasında yapılan anlaşmaya göre, Dağlık Karabağ ve Laçin koridorundaki temas hattında bin 960 Rus barış gücü askeri yer alacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Barış Gücü Haberleri | Barış Gücü Haber - Haberler - Barış Gücü haberleri, son dakika barış gücü haber ve gelişmeleri burada. Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, Rus Barış Gücü Komutanı Tümgeneral Muradov ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 15:30:12. #1.14#
title