Barış Akarsu, Bodrum'da Anıldı

Barış Akarsu, Bodrum'da Anıldı

Muğla'nın Bodrum İlçesinin Torba Kavşağında Geçen Yıl Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Şarkıcı ve Oyuncu Barış Akarsu, Ölümünün Birinci Yıldönümünde Babası, Yakınları ve Hayranları Tarafından Anıldı.

Barış Akarsu, Bodrum'da Anıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinin Torba kavşağında geçen yıl trafik kazasında hayatını kaybeden şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu, ölümünün birinci yıldönümünde babası, yakınları ve hayranları tarafından anıldı.

Barış Akarsu'yu anma töreni, Bodrum belediye meydanında şarkılar eşliğinde başladı. Etkinliğe yaklaşık 200 Barış Akarsu hayranı katıldı.

Burada konuşan Barış Akarsu'nun babası Selahattin Akarsu, oğlunun 29 Haziran 2007'de Torba kavşağında geçirdiği trafik kazasında öldüğünü hatırlattı. Akarsu, "Bugün 29 Haziran 2008. Oğlumu, Barış'ımızı kaybettiğimiz gün bugün. Trafik teröründe kaybettiklerimizi, Barış'ımızı anmak ve trafik terörüne tepki göstermek duyarlılık sağlamak için buradayız, Bodrum'dayız. Torba kavşağını yüzde yüz güvenli hale getirinceye kadar burada olacağız. Bodrumlularla Barış'ı anacağız ve yaşatacağız." dedi.

Akarsu, "Hepinizin bildiği gibi ülkemizde her yıl trafikte on binden fazla can kaybediyoruz, yüz binlerce yaralı ve sakat, trilyonlarca milli servetimiz heba oluyor. Dünyada birinci olduğumuz bu trafik terörüne akıllıca çözümler bulmanın zamanı gelmedi mi? Karayollarımızı ne zaman kan gölünden kurtaracağız?" diye konuştu.

Daha sonra anma törenine katılanlar, 'Trafikte Barış istiyoruz hoşgörü istiyoruz' sloganları atarak, çeşitli pankartlar taşıdı. Anma töreninin yapıldığı alana Barış Akarsu'nun adına açılan internet sitesinde düzenlenen kampanyada hayranları tarafından atılan bin 400 imza ve adresine gönderilen 525 mektup da ağaçlara asıldı. Akarsu'ya sevgilerini anlatan ve 'trafik terörü' konulu şiir ve mektuplar sergilendi.

Alanda, 'Trafikte barış istiyoruz', 'Kazasız barış dolu bir dünya istiyoruz', 'Lösemili çocuklar seni hiç unutmayacak', 'Barış Akarsu kalbimizde yaşıyor' yazılı pankartlar da asıldı. Ayrıca, sevenleri tarafından 'Barış Akarsu kalbimizde yaşıyor', 'Seni hiç unutmayacağız' şeklinde sloganlar atıldı.

Daha sonrasında törene katılanlar, belediye meydanından otobüslerle Barış Akarsu'nun kaza yaptığı Torba kavşağına geldi. Burada karanfillerle 'Barış' yazan katılımcılar, mum yaktı.

Trafik terörünü protesto eden pankartlar taşıyan gruptakiler, anma töreninin ardından dağıldı.

Kaynak: CHA