Son dakika haberleri! UEFA, İspanya'daki Avrupa Süper Ligi davasının hakiminin reddini istedi - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Son dakika haberleri! UEFA, İspanya'daki Avrupa Süper Ligi davasının hakiminin reddini istedi

AA / Hüseyin Burak Demirer - Haberler | Spor
Son dakika haberleri! UEFA, İspanya'daki Avrupa Süper Ligi davasının hakiminin reddini istedi

Edinilen son dakika haberine göre UEFA, Avrupa Süper Ligi projesinin destekçileri Barcelona, Juventus ve Real Madrid kulüpleri lehine karar veren 17. Madrid Ticaret Mahkemesi'nin hakiminin reddini talep etti.

UEFA, Avrupa Süper Ligi projesinin destekçileri Barcelona, Juventus ve Real Madrid kulüpleri lehine karar veren 17. Madrid Ticaret Mahkemesi'nin hakiminin reddini talep etti.

UEFA Temyiz Kurulu'nun, İspanya'nın başkenti Madrid'deki yerel mahkemenin kararına istinaden Barcelona, Juventus ve Real Madrid kulüpleri hakkındaki disiplin soruşturmalarını iptal etmesi sonrası UEFA yeni bir girişimde bulundu.

UEFA'dan yapılan açıklamada, yönetmeliğe, AB hukukuna, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine ve İsviçre hukukuna her daim bağlı olunduğu vurgulanarak, "UEFA, sözde Süper Lig projesine ilişkin yargı mecralarındaki duruşundan emindir ve savunmasına devam edecektir. UEFA, Madrid'deki mahkemenin yargı yetkisini tanımamasına rağmen dava boyunca her zaman iyi niyetle hareket etmiştir. Dava sürecinde önemli usulsüzlükler olduğuna inanan UEFA, Madrid'deki mahkemenin yargıcının reddi talebinde bulunmuştur. Ayrıca yerel mahkemenin kararına ilişkin Madrid'deki üst mahkemeye de itiraz edilecektir. UEFA, kendi, üyeleri ve tüm futbol paydaşlarının çıkarlarını korumak için ulusal ve AB yasalarına sıkı sıkıya bağlı kalmak kaydıyla gerekli tüm adımları atmaya devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

İngiltere'nin Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'nın Milan, Inter ve Juventus, İspanya'nın Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, nisan ayında ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı aldıklarını duyurmuştu. UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından Barcelona, Juventus ve Real Madrid haricindeki kulüpler girişimden çekildiklerini açıklamıştı.

Girişime desteğini sürdüren kulüpler konuyu yargıya taşımıştı. 17. Madrid Ticaret Mahkemesi de temmuz ayında UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri hakkında açtığı disiplin soruşturmasının sona erdirilmesi, cezaların ve kısıtlamaların iptaline hükmetmişti.

AA / Hüseyin Burak Demirer - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title