Barcelona'dan Sonra Yalnızca F.bahçe

Viktoria Plzen takımı bu sezon Avrupa kupalarında sahasında ilk kez mağlup oldu.

Barcelona'dan Sonra Yalnızca F.bahçe

Viktoria Plzen takımı bu sezon Avrupa kupalarında sahasında ilk kez mağlup oldu. Viktoria Plzen Fenerbahçe maçına kadar sahasında oynadığı 7 Avrupa kupası maçını da kazanmıştı. Viktoria Plzen bu sezon sahasında ilk kez bir maçı gol atamadan bitirirken Avrupa kupalarında sahasında 10 maç sonra kaybetti. Çek ekibi en son 01.11.2011 tarihinde Barcelona karşısında 4-0 mağlup olmuştu.


8 MAÇTA 16 GOL ATTI AMA...

Fenerbahçe'nin rakibi Viktoria Plzen, UEFA Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalan takımlar içinde en golcü iki takımdan biri olmuştu ancak Fenerbahçe'nin etkili savunması karşısında gol bulamadı. Viktoria Plzen grup maçlarından itibaren 8 maçta 16 gol attı ve Inter ile birlikte en golcü takım olarak dikkat çekti. Fakat Plzen, Fenerbahçe ile oynadığı maçı boş geçti. Çek ekibi aynı zamanda grup ve sonraki turlarda en az gol yiyen iki takımdan biri oldu. Viktoria Plzen, Fenerbahçe'ye kadar oynadığı 8 maçta 4 gol yemişti. PLZEN, TEMSİLCİLERİMİZİ YENEMEDİ

Çek temsilcisi Viktoria Plzen, Türk takımları ile Avrupa kupalarında 2 kez eşleşti. 2010-11 sezonunda Beşiktaş ile eşleşen Viktoria Plzen takımı sahasında 1-1 berabere kalmış İstanbul'da ise 3-0 kaybedip elenen taraf olmuştu. V.Plzen bu sezonda UEFA Avrupa Ligi 3.tur ilk maçında Fenerbahçe'ye sahasında 1-0 kaybetti.

Kaynak: Sporx.com