Bank Asya 1. Lig

Bank Asya 1. Ligi'nde Şampiyonluk Mücadelesi Veren Sakaryaspor'a Maddi Yardım Sağlamak Amacıyla Bir Toplantı Düzenlendi.

Bank Asya 1. Lig

Bank Asya 1. Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Sakaryaspor'a maddi yardım sağlamak amacıyla bir toplantı düzenlendi.

Sakarya Valisi Hüseyin Atak başkanlığında Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Ali Coşkun Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve iş adamları katıldı. Sakaryaspor'un zorlu şampiyonluk yarışında yalnız bırakılmaması için yardım çağrısının yapıldığı toplantıda konuşan Sakaryaspor Kulüp Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, şampiyonluk yarışında zor bir döneme girdiklerini ifade ederek, tüm Sakaryalıları şehrin takımına sahip çıkmayı çağırdı.

Vali Hüseyin Atak ise, Sakaryaspor'un, şehrin ortak paydası olduğunu belirterek, "Sakaryaspor'un başarılarıyla gurur duyuyoruz. Valilik olarak şehrin takımına elimizden gelen gayreti veriyoruz. Şehrimizle özdeşleşmiş takımımıza yardım bekliyoruz. Herkesi Sakaryaspor'a destek olmaya çağırıyorum" dedi.

Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Vahit Serbes, kulüp yararına gece düzenlenmesini önererek, sahibi oldukları Prestij Müzik şirketinden sanatçıları ücretsiz olarak gecede sahneye çıkaracaklarını kaydetti. Yapılan değerlendirmelerin ardından ilk olarak Zirve İnşaat sahibi Cafer Azaklı yeni yapacakları 80 dairelik konutların satışlarından daire başı bin YTL, Güleryüz Kuyumculuk 5 bin YTL, Makine Mühendileri Odası 2 bin YTL, Akgün Oto 15 bin YTL, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci 50 bin YTL, İşadamı Osman Halil 25 bin YTL, Canip Kaya 30 bin YTL yardım sözü verildi. Muhtarlar Derneği Sakarya Şubesi muhtarları da bir aylık aidatlarını Sakaryaspor'a bağışladı.

(İÇ-AK-AC-OK-S)

Kaynak: İHA