Bangkok: Tayland'da Askeri Darbe

Bangkok: Tayland'da Askeri Darbe

Taylan'da Askeri Yönetimin Başa Geçmesinden Sonra, Silahlı Kuvvetlerin Tüm Siyasi Partileri ve Tüm Siyasi Kurumları Boşaltmasına Rağmen Halkın Tepkisi Hala Devam Ediyor.

Bangkok: Tayland'da Askeri Darbe

Taylan'da askeri yönetimin başa geçmesinden sonra, silahlı kuvvetlerin tüm siyasi partileri ve tüm siyasi kurumları boşaltmasına rağmen halkın tepkisi hala devam ediyor.

Tayland'da askeri darbenin ardından Genelkurmay binası dışında toplanan küçük bir grup, Başbakan Shinawatra aleyhinde gösteri yaptı. Genelde çocuk ve kadınlarda oluşan kalabalık, "Thaksin ülkeden defol" sloganları attı. Ellerinde çiçekler olan grup, askeri binadan çıkan tüm rütbelilere çiçekler vererek, yaptıkları darbe için teşekkür etti. Binanın çıkış kapısının her iki tarafında toplanan gruba, askerler müdahale etmedi. Protestocu grup, daha sonra sessizce dağıldı.

Askeri binanın çıkış kapısının tam karşısında bulunan son model bir arabanın yan tarafına ve önüne yazılan, 'Thaksin'den kurtulduğumuz için askere teşekkür ediyoruz' ve 'Thaksin ülkeden defol git' yazısı da dikkat çekti.