Bandırma Ulaşım A.ş.'den Öğrenci Servisi Açıklaması...

Bandırma Ulaşım A.ş.'den Öğrenci Servisi Açıklaması...

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ndeki Bandırma Ulaşım A.ş. Müdürü Birol Kanarya, Özel Halk Otobüslerinin Okul Önlerine Giderek Öğrenci Almadıklarını Sadece Belediyenin Kendilerine Verdiği Güzergahlar Dahilinde Çalıştıklarını Söyledi.

Bandırma Ulaşım A.ş.'den Öğrenci Servisi Açıklaması...

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ndeki Bandırma Ulaşım A.Ş. Müdürü Birol Kanarya, özel halk otobüslerinin okul önlerine giderek öğrenci almadıklarını sadece belediyenin kendilerine verdiği güzergahlar dahilinde çalıştıklarını söyledi.

Ulaşım A.Ş.'ye bağlı özel halk otobüslerinin okul önlerine giderek öğrenci servisi yaptığı yönündeki tartışmalarla ilgili konuşan Ulaşım A.Ş. Müdürü Birol Kanarya, özel halk otobüslerinin belediyenin kendilerine verdiği güzergahların dışına çıkmasının mümkün olmadığını söyledi. Öğrencilerin kendilerine bağlı özel halk otobüslerini tercih etmesinin en önemli sebebinin bilet fiyatlarının ucuzluğu olduğunu ifade eden Kanarya, "Bandırma Ulaşım A.Ş olarak biz özellikle okul önlerine gidip öğrenci almıyoruz. Bandırma Belediyesi'nin bize verdiği güzergah doğrultusunda taşımacılık yapıyoruz. Bize verilen güzergah içinde okullarda var. Biz belediyenin bizlere verdiği güzergah dışına kesinlikle çıkamayız. Biz güzergahlar doğrultusunda hareket ettiğimizi Servis Taşımacılığı Kooperatifi Başkanı İsmail Aygül'e anlattık. Burada bizim kesinlikle hatalı davranışımız yok. Birde öğrencilerin bizi tercih etmesindeki en önemli etken bizim onlara göre fiyat yönünden daha ucuz olmasıdır. Biz kanun, nizam ve belediyenin bize verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ediyoruz" dedi.

Ulaşım A.Ş olarak şehiriçi ulaşımda farklı güzergahlarda ücretsiz aktarma uygulamasına başladıklarını da belirten Müdür Birol Kanarya, "Bandırma'da taşımacılık hizmetlerine bir yenisini daha ekledik. Yeni hizmetimize gelince ücertsiz aktarım hizmetidir. Bu hizmete örnek verecek olursak, mesela Levent Mahallesi'ndeki bir vatandaş Paşabayır Mahallesi'ne gidecek ise ödediği tek ücretle İDO önündeki durağımızda inecek ve Paşabayır arabalarına binecek. Böylece Paşabayır Mahallesi2ne yaptığı aktarma ücretsiz olacak. Bandırma Ulaşım A.Ş olarak vatandaşa daha güzel ulaşım hizmeti vermek için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

(SŞ-MEY)

11.04.2007 17:00 TSİ