Bandırma'nın Yeni Belediye Başkanı Recep Eraydın…

Bandırma'nın Yeni Belediye Başkanı Recep Eraydın…

Balıkesir'in Bandırma Belediye Meclisi'nde Yapılan Seçim Sonucunda Bandırma Belediye Başkanlığı'na Recep Eraydın Seçildi.

Bandırma'nın Yeni Belediye Başkanı Recep Eraydın…

Balıkesir’in Bandırma Belediye Meclisi’nde yapılan seçim sonucunda Bandırma Belediye Başkanlığı’na Recep Eraydın seçildi.

Eski Belediye Başkanı Cemal Öztaylan’ın milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesinin ardından boşalan belediye başkanlığı için, Belediye Meclisi’nde seçim yapıldı. Seçimlere, AK Parti’nin aday gösterdiği Belediye Başkan Yardımcısı Recep Eraydın, bağımsız meclis üyesi Ömer Faruk Can ve Belediye Başkan Vekili Nuri Taşçı başkan adayı olarak katıldı. Seçimler öncesinde öğlen saatlerinde diğer aday Recep Eraydın’la birlikte düzenlediği basın toplantısında, adaylıktan çekildiğini açıklayan Nuri Taşçı, başkanlığını yaptığı mecliste oturumu açtıktan sonra söz aldı. Bir poşetin içinden çıkarttığı ses kayıt cihazını meclis üyelerine gösteren Taşçı, “Bugün başkan adaylığından çekildiğimi açıklamıştım. Ancak daha sonra bazı gelişmeler oldu ve tekrar aday oldum. Belediye Başkanlığı makam odasında, masamın çekmesinde ses kayıt cihazı buldum. Ses kayıt cihazının sahibi bunu gelip benden alsın” dedi. Nuri Taşçı, başkanlık için adaylığını açıkladıktan sonra oturum başkanlığını Mehmet Aslaner’e bıraktı.

Mecliste yapılan başkanlık seçimlerinin ilk turunda Recep Eraydın 14, Ömer Faruk Can 10, Nuri Taşçı ise 1 oy aldı. Başkanlık için gerekli olan 17 oya adayların ulaşamaması nedeniyle yapılan ikinci tur seçimlerinde Nuri Taşçı bir oyda kalırken, Recep Eraydın 13, Ömer Faruk Can ise 11 oy aldı. Salt çoğunluğun yeterli olduğu 3.tur oylamasında ise Recep Eraydın aldığı 13 oyla Bandırma’nın yeni Belediye Başkanı seçildi. Diğer adaylar Ömer Faruk Can 12 oyda kalırken, Nuri Taşçı’ya ise oy çıkmadı.

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından meclis üyelerinin tebriklerini kabul eden Eraydın, kürsüye çıkarak teşekkürlerini sundu. Seçim sonunda meclis üyeleri bir araya gelerek hatıra fotoğrafı da çektirdi.

(MEY)

17.05.2007 23:29 TSİ

Kaynak: İHA