Bandırma'daki Fakülte ve Yüksekokullarda Mezuniyet Coşkusu

Bandırma'daki Fakülte ve Yüksekokullarda Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ndeki Fakülte ve Yüksek Okulların Mezuniyet Töreninde, Öğrenciler Mezun Olmanın Coşkusunu Yaşadı.

Bandırma'daki Fakülte ve Yüksekokullarda Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ndeki fakülte ve yüksek okulların mezuniyet töreninde, öğrenciler mezun olmanın coşkusunu yaşadı.

Balıkesir Üniversitesi'ne bağlı Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bandırma Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu'nun 2006-2007 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenleri bu yıl ilk defa toplu halde Bandırma 17 Eylül Stadyumu'nda düzenlendi. Törende konuşan İİBF Dekanı Prof.Dr. Edip Örücü 2007 yılının Bandırma'daki yüksek öğretim kurumları için atılım yılı olduğuna dikkat çekerek, geçtiğimiz aylarda gelen 3 milyon YTL'lik ödenekle fakülte binası inşaatına tekrar başlandığını söyledi. Öğrenci yurdu inşaatı için çeşitli kurumların bağışlar yaptığına değinen Dekan Örücü, "80 odalı ve 250 gence hizmet verecek olan yurt inşaatı için Bandırma Ticaret Odası 20 bin YTL, Bandırma Ticaret Borsası 20 bin YTL ve Lions Kulübü 5 bin YTL bağışladı. Yine hayırsever işadamımız Alper Ergün yeni yüksekokul binasının yapımını üstlendi. Ayrıca kampüs alanına 500 kişilik bir yurt binasının da 2008 yılı programına alınması için çalışıyoruz" dedi. Rektör Şerif Saylan ise, Balıkesir Üniversitesi'nin il ve ilçelerin gelişmesinde öncü rol oynamak için bilimler çalışmalar yaptığını ifade ederek, üniversite olarak hukukun üstünlüğünden ve Atatürk inkilaplarından ödün vermeden yollarına devam ettiklerini söyledi.

Törende konuşmaların ardından İBBF birincisi Müge Erişir, Sağlık Meslek Yüksekokulu birincisi Hülya Özdal, Meslek Yüksekokulu birincisi Burcu Darca ile okullarında dereceye giren öğrencilere altın ve hediyeleri Rektör Şerif Saylan, Kaymakam Salih Keser ve protokol üyeleri tarafından verildi. Daha sonra okullarından mezun olan 600 öğrenciye başarı belgeleri öğretim üyeleri tarafından verildi. Törenin sonunda ise 10.Yıl Marşı eşliğinde öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadılar.

(MEY)

18.06.2007 21:53 TSİ

Kaynak: İHA