Bandırma'da Okullar Arası Resim Yarışması...

Bandırma'da Okullar Arası Resim Yarışması...

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rönesans Sanat Merkezi Tarafından İlköğretim ve Lise Öğrencilerinin Katılacağı 1.tarık Durgun Resim Yarışması Başlatıldı.

Bandırma'da Okullar Arası Resim Yarışması...

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rönesans Sanat Merkezi tarafından ilköğretim ve lise öğrencilerinin katılacağı 1.Tarık Durgun Resim Yarışması başlatıldı.

Rönesans Sanat Merkezi sahibi Serpil Durgun, geçtiğimiz Ağustos ayında vefat eden eşi Tarık Durgun adına düzenlenen yarışmaya ilçe genelindeki tüm ilköğretim ve lise öğrencilerinin katılabileceğini söyledi. Yarışma hakkında bilgi veren Serpil Durgun "Yarışmanın bu yıl birincisi düzenlenmesi sebebiyle bütün öğrencilerin katılabileceği geniş kapsamlı olarak düşünüldü. Yarışmayı, Bandırma'nın kültür ve sanat yaşamına katkılar sağlamak, yetenekli gençleri ortaya çıkarıp teşvik etmek ve gençlerimizi sanata teşvik etmek amacıyla düzenliyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'yle birlikte düzenlediğimiz yarışmaya 11 Ocak ile 1 Nisan 2007 tarihleri arasında başvuru yapılabilir. Şehit Mehmet Gönenç Lisei Resim Öğretmeni Ali İhsan Irmak, 17 Eylül İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Remzi Özkan ve Rönesans Sanat Merkezi Resim Öğretmeni Ayşegül Yılmaz'ın yer aldığı jüri tarafından yarışmaya katılan resimler değerlendirilecek. Yarışmanın ödül töreni 30 Mayıs-3 Haziran arasından düzenlenecek olan bahar şenliklerinde yapılacak" dedi.

(MEY-MŞ)

11.01.2007 18:10 TSİ