Bandırma Belediyesinden Su Faturası Ödeme Uyarısı
Haberler » Yerel » Haber

Bandırma Belediyesinden Su Faturası Ödeme Uyarısı

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Bazı Tahsilat Bürolarında Su Faturalarının Ödenebildiğini Belirten Yazılar Bulunduğunu Belirtti.

Bandırma Belediyesinden Su Faturası Ödeme Uyarısı

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, bazı tahsilat bürolarında su faturalarının ödenebildiğini belirten yazılar bulunduğunu belirterek, "Vatandaşlarımız bu yazılara itibar etmesin. Su ödemeleriyle ilgili hiçbir özel kuruluşla tahsilat konusunda anlaşmamız yoktur" dedi.

Onur, konuyla ilgili daha önce yapılan uyarılara rağmen hala bazı vatandaşların söz konusu bürolara faturalarını yatırdıklarının görüldüğünü ifade etti.

Olası bir mağduriyet durumunda vatandaşların hiçbir hak iddia edemeyeceğine değinen Onur, şöyle konuştu:

"Bu konuda daha duyarlı davranılmasını bekliyoruz. Elektrik faturalarını bir özel tahsilat bürosu aracılığıyla yatıran vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntının benzerinin yaşanmaması için su fatura bedellerinin belediyedeki veznelere yatırılması gerekiyor. Belediyeye olan vergi, harç ve su borcu gibi ödemeler sadece belediye veznelerinde ödenebilir. ya da belediye internet sitesindeki 'online işlemler' bölümünden kredi kartıyla ödeme yapılabilir."

- BALIKESİR