Banaz Meslek Yüksekokulu Bünyesinde Beş Yeni Bölüm Açıldı
Haberler » Yerel » Banaz Meslek Yüksekokulu Bünyesinde Beş Yeni Bölüm Açıldı - Haberler

Banaz Meslek Yüksekokulu Bünyesinde Beş Yeni Bölüm Açıldı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sait Çelik, Banaz Meslek Yüksekokulu bünyesinde beş yeni bölüm açıldığını bildirdi.

Banaz Meslek Yüksekokulu Bünyesinde Beş Yeni Bölüm Açıldı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Banaz Meslek Yüksekokulu bünyesinde beş yeni bölüm açıldığını bildirdi.

Uşak Üniversitesi Banaz Meslek Yüksekokulu Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'i ziyaret etti.

Rektör Çelik, Banaz Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilerin tercihi ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda açılması planlanan yeni bölümlerin YÖK tarafından kabul edildiğini ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Çelik şunları söyledi:

"2012-2013 öğretim yılında Banaz MYO'da, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Fizyoterapi, Dış Ticaret, Ormancılık ve Orman Ürünleri ile Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programları açılacak. Öğrencilerin tercih ettiği ve mezuniyet sonrasında iş bulabilme imkanı olan bölümleri üniversitemizde açmaya özen gösteriyoruz. Bu bağlamda Banaz MYO'da açılan bölümler hem öğrencilerin tercihleri hem de Banaz ilçemizin özellikleri göz önüne alınarak belirlendi.

Açmayı düşündüğümüz Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi ile birlikte özellikle Fizyoterapi ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü birbirine çok uygun olacak. Öğrencilerimiz bu merkezde deneyim kazanacak. Orman ve Orman Ürünleri bölümü de Banaz'ın ormancılık potansiyeli göz önüne alınarak açıldı. Yeni bölümler öğrenci potansiyelini artırarak bölgeyi canlandıracak."

Uşak Üniversitesi'nin Eşme, Karahallı, Ulubey ve Sivaslı ilçelerindeki meslek yüksek okullarında da yeni bölümler açıldığını ifade eden rektör Prof. Dr. Sait Çelik "Önerdiğimiz bölüm ve programlar bölgenin özelliklerine göre belirlendi. YÖK onayladı. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başlayacağız. Üniversitemiz emin adımlarla büyüyor" dedi.

- UŞAK

Kaynak: AA

Manşet

Haberler