"Bana Tarihi Anlat İçinde Sevgi Olsun" Proje Ekibi Vali Erden'i Ziyaret Etti - Haberler
Haberi Paylaş

"Bana Tarihi Anlat İçinde Sevgi Olsun" Proje Ekibi Vali Erden'i Ziyaret Etti

AA - Haberler | Yerel

"Bana Tarihi Anlat İçinde Sevgi Olsun" isimli Avrupa Birliği Eylem 1.2 Gençlik Programları proje ekibi Vali Ufuk Erden'i ziyaret etti.

"Bana Tarihi Anlat İçinde Sevgi Olsun" isimli Avrupa Birliği Eylem 1.2 Gençlik Programları proje ekibi Vali Ufuk Erden'i ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü Metin Aşık'ın başkanlığında, Başkomiser Emine Şule Uğurlu Doğru, Komiser Yardımcısı Ercan Ergül, Polis Memurları Ali Kavak, Songül Kaya, Psikolog Serpil Eskihoran ve öğrencilerden oluşan grup ile Vali Mehmet Ufuk Erden'i makamında proje ve uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Emniyet müdürlüğü istatiklerinde yer alan kasten yaralama olaylarının nedenleri üzerine yapmış oldukları alan çalışmalarında, şiddet içerikli eylemlerin çoğunlukla 15-18 yaş grubundaki gençler tarafından işlendiği, şiddet eylemlerine başvuran gençlerin çoğunlukla, televizyonlarda yayınlanan bazı diziler ile yazılı ve görsel basında yer alan şiddet içerikli haberler in etkisinde kalarak bu tip eylemlere başvurdukları tespit ettikleri belirtildi.

Hazırlanan proje kapsamında, önleyici polislik hizmetleri, toplumda hoşgörü ve sevgi ortamının güçlendirilmesine, imkanı kısıtlı ve dezavantajlı 15-18 yaş grubundaki gençler arasında çeşitli sosyal aktiviteleriyle fırsat eşitliği yaratmasına, polis-toplum işbirliğinin güçlendirmesine ve özellikle şiddet eylemlerinin azaltılmasına yönelik farkındalık çalışmaları yapılacağı kaydedildi.

- KIRŞEHİR

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title