Balyoz Çuvala Sığmadı

Balyoz Çuvala Sığmadı

Göçlük Donanma Komutanlığı'ndan Çıkan Belgeler, 'balyoz' Planının Aslında Basit Bir 'harp Oyunu' Olmadığını Net Olarak Ortaya Koydu.

Balyoz Çuvala Sığmadı

BALYOZ ÇUVALA SIĞMADI

Gölcük'ten çıkan belgelerde balyoz ile ilgili o kadar detaylı bilgiler var ki ortaya çıktıkça balyoz'un çuvallara sığmadığı anlaşılıyor. Zira belgeler, 'balyoz' darbe planının siyasî ayağını da net olarak ortaya koyuyor. Bir resmi kâğıtta, CHP ve İşçi Partisi dışındaki partililerin gözaltına alınacağı AK Parti'lilerin ise direkt olarak tutuklanacağı not düşülmüş. Cunta ayrıca TV dizilerine de el atmış. Rahatsız oldukları konu ise dini temalar.

Göçlük Donanma Komutanlığı'ndan çıkan belgeler, 'Balyoz' planının aslında basit bir 'harp oyunu' olmadığını net olarak ortaya koydu.

Sanıkların kabul etmediği darbe CD'lerinin bir kopyası Donanma'da yapılan aramada da ele geçirildi, şüphelilerin tüm savunmaları havada kaldı.

Yeni delil niteliğindeki belgeler, Balyoz planının ayrıntılarını deşifre etti. Balyozcuların siyasî partilerle ilgili planları da belgelere yansıdı.

'Gözaltına alınacak siyasi parti temsilcileri' başlıklı belgede, yüzlerce siyasinin ismi ve unvanı yer alıyor.

Gözaltına alınacaklar listesinde İşçi Parti'li ve CHP'linin olmaması dikkat çekiyor. Bir ayrıntı da AK Parti ile ilgili. Plana göre diğer partililer sadece gözaltına alınırken, AK Partili siyasilerin doğrudan cezaevine gönderilmesi öngörülüyor.

Ayrıca cunta ekibi darbenin başladığı saatten itibaren hiçbir aksaklık yaşanmaması için her bir ayrıntıyı tek tek düşünmüş. Plana göre kamu araçlarına el konulacaktı, muhalif vali ve kaymakamlar derhal açığa alınacaktı. Bu amaçla il il personel sınıflandırması yapılmış.

Cunta ekibindeki personelin dinden ne denli rahatsız oldukları tutulan darbe notlarından açıkça anlaşılıyor. Yine bir belgede
Ekmek Teknesi dizisinde 'Nusret Baba'nın kıldığı namaz bile rahatsız edici bulunmuş.

DİZİDE 'HAYIRLI GÜNLER' VE 'ALLAH' DENİLİYOR!
Show TV'de yayınlanan Ekmek Teknesi dizisinin 'Nusret Baba' rolündeki başrol oyuncusunun zaman zaman namaz kıldığı belirtilen raporda dizi ile ilgili şu notlar yer alıyor


BALYOZ DARBE PLANI'NDAN DİZİYERLE İLGİLİ RAPOR: "Dizide oldukça fazla miktarda dinî temalar içeren 'Hayırlı günler', 'Allah yardımcın olsun', 'Allah her şeyi görür', 'Allah'tan kork', ibareleri kullanılmakta. Yine dizide rol alan Hasan Kaçan isimli şahıs tarafından zaman zaman dinsel içerikli hikâyeler ile kahramanlık hikâyeleri abartılı duygu ifadeleri ile anlatılmakta."

Rapora göre, STV, Show TV, Kanal 7, TGRT, ATV, Star TV kanallarında yayınlanan Sırlar Dünyası, Sırlara Yolculuk, Gizli Dünyalar, Kalp Gözü, Gerçeğin Ötesinde, 6. His, Deniz Feneri, Kimse Yok mu?, Ekmek Teknesi ve Kurtlar Vadisi dizileri tek tek incelenmiş.

Raporda ise insanı şoke eden ifadelere yer veriliyor.


BALYOZ DARBE PLANI'NDAN DİZİYERLE İLGİLİ RAPOR: "Sırlar Dünyası, Sırlara Yolculuk, Kimse Yok mu gibi programlarla hayatın içerisinde var olan ve tamamen tesadüften ibaret olan çeşitli olayların mistik bir atmosfer içerisinde ve İlahi olaylar dizisi olarak anlatıldığı. Genelde her zaman iyilikten ve doğruluktan yana olunması, muhtaç ve yoksullara yardım edilmesi, haram paraya el sürülmemesi, kin güdülmemesi, anneye ve babaya karşı gelinmemesi, büyüklere saygılı olunması gibi evrensel temalar işlendiği açıkça görülmektedir."